Gianluigi Donnarumma dokonał wyboru. Włoch o krok od nowego klubu

Gianluigi Donnarumma dokonał wyboru. Włoch o krok od nowego klubu fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Gianluigi Donnarumma zostanie najprawdopodobniej nowym zawodnikiem Paris Saint-Germain - poinformował Gianluca Di Marzio.

Reprezentant Włoch nie otrzymał satysfakcjonującej go propozycji odnoszącej się do przedłużenia wygasającego kontraktu z Milanem. W związku z tym klub z San Siro postanowił nie czekać na złagodzenia podejścia swojego wychowanka i pozyskał w jego miejsce Mike'a Maignana z Lille, co stało się równoznaczne z odejściem 22-latka.

W efekcie Gianluigi Donnarumma stał się bardzo łakomym kąskiem do zgarnięcia dla jednego z czołowych europejskich zespołów. Spośród nich poważne zainteresowanie usługami młodego bramkarza wyrazili przedstawiciele Juventusu, Barcelony oraz Paris Saint-Germain.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że z tego grona najbardziej zdecydowani oraz zdeterminowani okazali się wysłannicy ekipy z Parc des Princes, którzy przedstawili Włochowi bardzo atrakcyjną propozycję.

Oferta kontraktu do 30 czerwca 2026 roku z gwarantowaną pulą zarobków wynoszącą 12 milionów euro netto na sezon spotkała się z aprobatą włoskiego zawodnika.

Z tego też powodu PSG zamierza w ekspresowym tempie dopiąć wszystkie niezbędne formalności związane z pozyskaniem 22-latka, aby przypadkiem nie został on jeszcze przejęty przez „Starą Damę” lub „Dumę Katalonii”.

Dlatego też klubowy lekarz francuskiego zespołu ma udać się na zgrupowanie kadry „Squadra Azzura”, gdzie Donnarumma przejdzie pod jego okiem obligatoryjne testy medyczne przed zawarciem umowy z aktualnym wicemistrzem Francji.

Wychowanek Milanu kończy swoją przygodę z macierzystym klubem na 251 rozegranych meczach, w których zachował 88 czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych Trzy gole Mariusza Stępińskiego w siedem minut [WIDEO] Trzy gole Mariusza Stępińskiego w siedem minut [WIDEO] Bundesliga: Rekord Lukasa Podolskiego pobity. Nowy najmłodszy strzelec 10 goli Bundesliga: Rekord Lukasa Podolskiego pobity. Nowy najmłodszy strzelec 10 goli Ole Gunnar Solskjær po porażce z Aston Villą: Decyzje, które zapadły w VAR, znowu nas kosztowały Ole Gunnar Solskjær po porażce z Aston Villą: Decyzje, które zapadły w VAR, znowu nas kosztowały Daniel Maldini z premierowym golem dla Milanu. Sztafeta pokoleń trwa Daniel Maldini z premierowym golem dla Milanu. Sztafeta pokoleń trwa FIFA 22: 51 ekspertów od piłkarskich sztuczek FIFA 22: 51 ekspertów od piłkarskich sztuczek FIFA 22: 31 najlepszych środkowych obrońców FIFA 22: 31 najlepszych środkowych obrońców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy