Idrissa Gueye pod ostrzałem mediów po odmowie gry z tęczowym numerem. Początek końca Senegalczyka w PSG?!

Idrissa Gueye pod ostrzałem mediów po odmowie gry z tęczowym numerem. Początek końca Senegalczyka w PSG?! fot. Christophe Saidi / Sipa / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RMC Sport | L'Équipe | PSG

Idrissa Gueye nie wziął po raz drugi z rzędu udziału w przedostatnim meczu sezonu Ligue 1 w barwach Paris Saint-Germain przeciwko Montpellier (4:0). Wówczas piłkarze francuskich zespołów występują z tęczowymi numerami na znak walki z homofobią.

Reprezentant Senegalu należy do grona zawodników nieustępujących pola rywalom w środku pola. Posiadanie w kadrze takiego piłkarza jest niezwykłym skarbem dla każdego szkoleniowca, który wymaga od swoich podopiecznych realizacji szeregu zadań defensywnych.

32-letni zawodnik cieszy się sporym zaufaniem w oczach Mauricio Pochettino, ale mimo to może wkrótce dojść do zakończenia współpracy z PSG.

Decydować o tym może afera, która wybuchła wokół absencji Idrissy Gueye'a w przedostatnim meczu sezonu przeciwko Montpellier. Wówczas zawodnicy wybiegają na boiska Ligue 1 w tęczowych numerach na znak walki z homofobią.

Senegalczyk zdaje się być przeciwny angażowaniu się w tego typu inicjatywy, ponieważ drugi rok z rzędu zabrakło go w kadrze PSG na spotkanie w ramach 37. kolejki.

Przed rokiem doświadczony piłkarz nie zagrał ze Stade de Reims z powodu rzekomych problemów żołądkowych, a teraz ze względów osobistych, o czym poinformował otwarcie argentyński szkoleniowiec.

Francuscy dziennikarze nie dowierzają jednak takiemu zbiegowi okoliczności i oczekują podjęcia działań przez władze Paris Saint-Germain w stosunku do 32-latka, którego kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa wraz z końcem czerwca 2023 roku.

W mediach nie brakuje spekulacji o ewentualnym wystawieniu na sprzedaż Senegalczyka już nadchodzącego lata, by nie ucierpiał wizerunek klubu po ostatnim odnowieniu współpracy z trzema organizacjami walczącymi z dyskryminacją

PSG dementuje na razie szereg informacji o celowej absencji Gueye'a. Z kolei samo otoczenie zawodnika podkreśla, że defensywny pomocnik nie jest homofobem i jest otwarty na inne osoby.

Ligue 1 wspiera otwarcie walkę z dyskryminacją od 2015 roku. Wówczas Senegalczyk był jeszcze zawodnikiem Lille OSC i w przedostatniej kolejce przeciwko Olympique'owi Marsylia (0:4)... także nie znalazł się w kadrze meczowej.

Zawodnika poparł ponadto Macky Sall, prezes senegalskiej federacji.

- Jestem po jego stronie. Przekonania religijne piłkarza muszą zostać uszanowane - powiedział rodak piłkarza PSG.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy