Idrissa Gueye pod ostrzałem mediów po odmowie gry z tęczowym numerem. Początek końca Senegalczyka w PSG?!

Idrissa Gueye pod ostrzałem mediów po odmowie gry z tęczowym numerem. Początek końca Senegalczyka w PSG?! fot. Christophe Saidi / Sipa / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RMC Sport | L'Équipe | PSG

Idrissa Gueye nie wziął po raz drugi z rzędu udziału w przedostatnim meczu sezonu Ligue 1 w barwach Paris Saint-Germain przeciwko Montpellier (4:0). Wówczas piłkarze francuskich zespołów występują z tęczowymi numerami na znak walki z homofobią.

Reprezentant Senegalu należy do grona zawodników nieustępujących pola rywalom w środku pola. Posiadanie w kadrze takiego piłkarza jest niezwykłym skarbem dla każdego szkoleniowca, który wymaga od swoich podopiecznych realizacji szeregu zadań defensywnych.

32-letni zawodnik cieszy się sporym zaufaniem w oczach Mauricio Pochettino, ale mimo to może wkrótce dojść do zakończenia współpracy z PSG.

Decydować o tym może afera, która wybuchła wokół absencji Idrissy Gueye'a w przedostatnim meczu sezonu przeciwko Montpellier. Wówczas zawodnicy wybiegają na boiska Ligue 1 w tęczowych numerach na znak walki z homofobią.

Senegalczyk zdaje się być przeciwny angażowaniu się w tego typu inicjatywy, ponieważ drugi rok z rzędu zabrakło go w kadrze PSG na spotkanie w ramach 37. kolejki.

Przed rokiem doświadczony piłkarz nie zagrał ze Stade de Reims z powodu rzekomych problemów żołądkowych, a teraz ze względów osobistych, o czym poinformował otwarcie argentyński szkoleniowiec.

Francuscy dziennikarze nie dowierzają jednak takiemu zbiegowi okoliczności i oczekują podjęcia działań przez władze Paris Saint-Germain w stosunku do 32-latka, którego kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa wraz z końcem czerwca 2023 roku.

W mediach nie brakuje spekulacji o ewentualnym wystawieniu na sprzedaż Senegalczyka już nadchodzącego lata, by nie ucierpiał wizerunek klubu po ostatnim odnowieniu współpracy z trzema organizacjami walczącymi z dyskryminacją

PSG dementuje na razie szereg informacji o celowej absencji Gueye'a. Z kolei samo otoczenie zawodnika podkreśla, że defensywny pomocnik nie jest homofobem i jest otwarty na inne osoby.

Ligue 1 wspiera otwarcie walkę z dyskryminacją od 2015 roku. Wówczas Senegalczyk był jeszcze zawodnikiem Lille OSC i w przedostatniej kolejce przeciwko Olympique'owi Marsylia (0:4)... także nie znalazł się w kadrze meczowej.

Zawodnika poparł ponadto Macky Sall, prezes senegalskiej federacji.

- Jestem po jego stronie. Przekonania religijne piłkarza muszą zostać uszanowane - powiedział rodak piłkarza PSG.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy