Inter Mediolan w ofensywie. Mistrz Włoch naciska na transfer następcy Hakimiego

Inter Mediolan w ofensywie. Mistrz Włoch naciska na transfer następcy Hakimiego fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CalcioMercato.com

Inter Mediolan zamierza stosunkowo szybko domknąć sprawę pozyskania następcy sprzedanego Achrafa Hakimiego. Obecnie za głównych kandydatów do zajęcia jego miejsca uchodzą Héctor Bellerín i Denzel Dumfries. Ten pierwszy ma mieć większą szansę na transfer - uważa CalcioMercato.com.

„Nerazzurri” nie nacieszyli się zbyt długo współpracą z reprezentantem Maroka i po zaledwie jednym roku zostali, przez swoje problemy finansowe, zmuszeni do sprzedaży 22-latka, z czego skrzętnie skorzystało Paris Saint-Germain.

W związku z tym ekipa ze Stadio Giuseppe Meazzy została zmuszona do rozejrzenia się na rynku za wartościowym następcą Achrafa Hakimiego.

W mediach zdążyły pojawić się już nazwiska wielu kandydatów mogących zająć miejsce prawego obrońcy lub wahadłowego. Wśród nich miał znaleźć się nawet Bartosz Bereszyński.

Reprezentant Polski ma jednak niewielkie szanse na przeprowadzkę do zespołu z Mediolanu, ponieważ ten obrał sobie na cel zawodników bardziej pasujących do systemu wykorzystywanego przez Simone Inzaghiego.

Dziennikarze CalcioMercato.com uważają, że w tym kontekście Inter wytypował już swoich dwóch faworytów do załatania na prawej flance w osobach Héctora Bellerína i Denzela Dumfriesa.

Obecnie większe szanse z tej dwójki na przeprowadzkę do Włoch ma mieć Hiszpan, ponieważ on sam jest otwarty na rozpoczęcie nowego wyzwania i Arsenal nie zamierza na siłę go zatrzymywać.

Wspomniane źródło przekonuje, że „Nerazzurri” są w dalszym ciągu skłonni wypożyczyć 26-latka z zawarciem opcji wykupu za 20 milionów euro. „Kanonierzy” mogliby przystać na takie warunki, gdyby możliwość została zamieniona w przymus dokonania transferu definitywnego.

Ta drobna, ale znacząca zarazem nieścisłość między klubami może zostać wkrótce wyjaśniona. Gdyby jednak tak się nie stało, to wówczas ekipa z Mediolanu rozpocznie konkretne rozmowy z PSV na temat Dumfriesa. Do tej pory Inter nawiązał jedynie nieformalny kontakt z drużyną z Eindhoven oraz agentem Mino Raiolą w celu wybadania swoich szans na realizację operacji z udziałem reprezentanta Holandii.

CalcioMercato.com dodaje, że poza tą dwójką w orbicie zainteresowań mistrza Włoch znajdują się jeszcze Manuel Lazzari z Lazio, Alessandro Florenzi z Romy, Davide Zappacosta z Chelsea oraz Nahuel Molina z Udinese.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy