Jacek Magiera o sytuacji Rakowa Częstochowa: Bez tego trudno będzie walczyć o najwyższe cele

Jacek Magiera o sytuacji Rakowa Częstochowa: Bez tego trudno będzie walczyć o najwyższe cele fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Weszło.com

Jacek Magiera w rozmowie z Weszło.com pochylił się nad sytuacją Rakowa Częstochowa, wyrażając pewne obawy w sprawie przyszłości tego projektu. „Politycy w Częstochowie muszą się w końcu obudzić” - apeluje 46-latek.

Raków Częstochowa, mimo sobotniej porażki z drugą w tabeli Legią Warszawa, nadal pozostaje faworytem do zdobycia mistrzostwa kraju. Drużyna Marka Papszuna wyprzedza stołeczną ekipę sześcioma punktami, co nie gwarantuje oczywiście sięgnięcia po tytuł.

Przed „Medalikami” trudne tygodnie. Z pewnością po ostatniej wpadce presja w obozie częstochowskiej ekipy narasta.

Raków nie może myśleć jedynie o Ekstraklasie. Już 5 marca wicemistrz Polski zmierzy się w półfinale krajowego pucharu z Górnikiem Łęczna, kontynuując walkę o obronę tego tytułu.

Oczekiwania wobec tego projektu są coraz większe i sięgają dalej, aniżeli tylko polskich boisk. Kolejny naturalny krok w rozwoju stanowią europejskie puchary, do których podopieczni Papszuna nie mieli ostatnio szczęścia.

Jacek Magiera, pozostający od marca bez zatrudnienia, odczuwa pewne wątpliwości wobec przyszłości częstochowskiego zespołu.

Najwięcej zastrzeżeń 46-latka budzi postawa władz miasta, które nie wspierają należycie klubu, potrzebującego nowego stadionu.

- Bez odpowiedniego zaplecza, stadionu, na który będzie przychodziło po 15 tysięcy kibiców, trudno będzie utrzymać drużynę, która walczy o najwyższe cele. Porównanie zysku z dnia meczowego Lecha, Legii, z tym że trzeba jechać na puchary do Sosnowca czy Bielska, jest nieprzyjemne. Nie udźwignie się tego, tylko i wyłącznie zwiększaniem budżetu. Nie wiem, jak głęboka jest ta studnia w klubie, natomiast ten sukces musi w końcu obudzić środowisko polityków w Częstochowie, że stadion jest konieczny - wyjaśnił wychowanek Rakowa.

- Dzisiaj nie ma komfortu w oglądaniu, tam się nic praktycznie nie zmieniło od momentu, kiedy ja zacząłem grać w Rakowie w 1988 roku. Oczywiście trochę hiperbolizuje, bo jest kryta trybuna, ale sam profil stadionu się nie zmienił. W Częstochowie jeszcze niedawno było wielkie „wow”, jak jupitery postawili, które przecież w całej Polsce funkcjonują dłużej niż od dziesięciu lat. To na pewno jest bolączka klubu.

- Był projekt, ale projekty to jeszcze pamiętam w 1988 roku, przyszła wichura i było po projektach; jeszcze wtedy huta Bolesława Bieruta stała. Potem następny koncept i nic, jeszcze kolejny: na Lisińcu, taka dzielnica, miał powstać kompleks rekreacyjny dla całego społeczeństwa, ale to też umarło śmiercią naturalną. No i cóż: obiekt Rakowa został odmalowany na tyle, że można rozgrywać mecze w Ekstraklasie - powiedział rozgoryczony Magiera.

Cały wywiad dostępny TUTAJ.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy