Jagiellonia Białystok przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Jagiellonia Białystok przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Jagiellonia Białystok

Zlatan Alomerović przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Lechii Gdańsk do Jagiellonii Białystok.

Klub z Podlasia potwierdził pojawiające się ostatnio w mediach informacje o zatrudnieniu serbskiego bramkarza.

30-letni zawodnik przeszedł obligatoryjne testy medyczne i po ich zakończeniu podpisał z nowym pracodawcą kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

Zlatan Alomerović był przez większą część swojej kariery związany z niemieckimi zespołami, gdzie występował na seniorskim poziomie w barwach Borussii Dortmund oraz 1. FC Kaiserslautern.

Przed startem sezonu 2016/2017 nie otrzymał propozycji przedłużenia współpracy z „Czerwonymi Diabłami” i wylądował na piłkarskim bezrobociu, na którym znajdował się przez rok, ponieważ dopiero po tym okresie pomocną dłoń w jego kierunku wyciągnęła Korona Kielce, grająca wówczas jeszcze w Ekstraklasie.

Serb udanie zaprezentował się w szeregach „Żółto-Czerwonych” i po zakończeniu wspomnianych rozgrywek przeniósł się do Lechii Gdańsk, gdzie aż do teraz rywalizował o miejsce w składzie z Dušanem Kuciakiem.

30-latek przegrywał zazwyczaj walkę o wyjściową jedenastkę ze Słowakiem, dlatego skorzystał teraz z możliwości przenosin do Jagiellonii Białystok, gdzie ma regularnie występować w rundzie wiosennej w obliczu braku stabilnej formy prezentowanej przez utalentowanego Xaviera Dziekońskiego oraz braku pełni zadowolenia z dyspozycji Pāvelsa Šteinborsa.

Alomerović kończy swoją przygodę z „Biało-Zielonymi” na 37 rozegranych meczach, których zachował 13 czystych kont oraz na wywalczeniu z nimi Pucharu (2018/2019) i Superpucharu Polski (2019).

***

Jagiellonia Białystok zmienia trenera [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy