Jean-Pierre Nsamé rozpoczyna testy medyczne. Hit transferowy w Ekstraklasie

2024-06-17 20:01:51; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Jean-Pierre Nsamé rozpoczyna testy medyczne. Hit transferowy w Ekstraklasie Fot. legionisci.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Legionisci.com

Jean-Pierre Nsamé w poniedziałek zjawił się w bazie treningowej Legii Warszawa - informuje portal Legionisci.com. Wkrótce przejdzie testy medyczne, a po nich złoży parafkę pod umową wypożyczenia. W niej znajdzie się opcja wykupu za rekordową kwotę.

Legia Warszawa od dłuższego czasu śledziła rynek w poszukiwaniu nowego napastnika. Na horyzoncie były różne nazwiska, ale ostatnio pojawiły się pogłoski, że w jednym przypadku trzecia siła poprzedniego sezonu Ekstraklasy sięgnie po duże nazwisko. Faktem staje się to w poniedziałek.

Nowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Gonçalo Feio zostanie bowiem Jean-Pierre Nsamé z Como 1907. Do Polski trafi w ramach wypożyczenia ze wspomnianego klubu, a umowa będzie ważna do 30 czerwca 2025 roku. W niej znajdzie się opcja wykupu za dwa miliony euro.

Kameruńczyk już zjawił się w bazie treningowej Legii Warszawa i teraz przed nim szczegółowe badania - donosi portal Legionisci.com. Jeśli te wypadną dobrze, złoży parafkę pod kontraktem.

31-latek ostatnie sześć miesięcy spędził we włoskim Como, gdzie prezentował się poniżej oczekiwań. Z tego powodu działacze chcieli się go pozbyć.

Na Półwyspie Apenińskim mu nie poszło, ale w kraju Helvetów cieszy się ogromnym szacunkiem. Na swoim koncie ma bowiem trzy korony króla strzelców tamtejszych rozgrywek. Łącznie zresztą może pochwalić się 140 golami w barwach mistrza Szwajcarii.

Napastnik grał też dla takich ekip, jak Angers, Servette FC oraz Venezia.