Kamil Grosicki znowu błysnął na niemieckiej ziemi [WIDEO]

2024-10-10 19:24:39; Aktualizacja: 2 godziny temu
Kamil Grosicki znowu błysnął na niemieckiej ziemi [WIDEO] Fot. Pogoń Szczecin [YouTube]
Mateusz Michałek Źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin pokonała w czwartkowym meczu sparingowym 1. FC Union Berlin 3:1. Jedną z bramek dla przedstawiciela Ekstraklasy zdobył Kamil Grosicki, który nie po raz pierwszy w ostatnim czasie pokazał się z dobrej strony na niemieckiej ziemi.

Pogoń Szczecin postanowiła wykorzystać przerwę na mecze reprezentacji poprzez rozegranie spotkania kontrolnego z Unionem Berlin, a więc z zespołem rywalizującym na co dzień w Bundeslidze. W jego szeregach zabrakło kilku zawodników, którzy zostali zaproszeni na zgrupowania drużyn narodowych lub kontuzjowanych, co nie zmienia faktu, że i tak był to dość przydatny sprawdzian.

Mecz odbywał się na terenie niemieckiego rywala na bocznym boisku Stadionu An der Alten Försterei. Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Tim Skarke.

Po przerwie bramki zdobyli Kamil Grosicki, Efthýmis Kouloúris oraz Antoni Klukowski i to szczecinianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:1.

Na wyróżnienie zasługuje trafienie autorstwa „Grosika”, który popisał się efektownym strzałem prawą nogą zza pola karnego.

36-latek ponownie w krótkim odstępie czasu zrobił coś efektownego na niemieckiej ziemi. We wrześniu skrzydłowy strzelił dwa gole i zaliczył asystę w pożegnalnym spotkaniu Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka zorganizowanym przez Borussię Dortmund na Signal Iduna Park.

Mimo upływu lat weteran dalej ma to coś i jak widać, błyszczy również na tle zagranicznych rywali.

Okazję do powiększenia swojego dorobku w tym sezonie Ekstraklasy będzie miał 20 października, kiedy to szczecinianie zagrają z Rakowem Częstochowa.