Koniec europejskich eliminacji do mundialu kobiet. Polki nie wezmą udziału w Mistrzostwach Świata

Koniec europejskich eliminacji do mundialu kobiet. Polki nie wezmą udziału w Mistrzostwach Świata fot. Tomasz Kudala / PressFocus
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Zakończyły się eliminacje do turnieju finałowego mundialu kobiet. Reprezentacja Polski nie zdołała wywalczyć awansu, kończąc swój udział w eliminacjach na trzecim miejscu w grupie F.

Polskie piłkarki nie pojadą na mundial do Australii i Nowej Zelandii. Podopieczne trener Niny Patalon w swojej grupie zajęły trzecie miejsce, tracąc do Belgijek zaledwie dwa punkty.

Rywalki Polek ostatecznie zagrają w barażach o awans, natomiast bezpośrednią promocję do turnieju finałowego z grupy F zapewniła sobie reprezentacja Norwegii, która - prócz jednego podziału punktów - zwyciężyła we wszystkich spotkaniach.

Pomimo tego, iż Polki zaprezentowały się w eliminacjach w niezłym stylu, do samego ich końca zachowywały tylko matematyczne szanse na awans. Zdołały one w obu spotkaniach zwyciężyć ze wszystkimi niżej notowanymi rywalkami (Albania, Kosowo i Armenia), natomiast z Norweżkami oraz Belgijkami na własnym boisku notowały remisy.

Sytuację przesądziły delegacje, w których Polki uległy obu wspomnianym ekipom.

W ostatniej kolejce eliminacji drużyna Niny Patalon potrzebowała zwycięstwa oraz porażki Belgijek. Przegrana naszych rywalek była jednak mniej niż mało prawdopodobna, ponieważ mierzyły się one z Armenią, które wcześniej ograły 19:0.

Ostatecznie niespodzianki oczywiście nie było, a Belgia pewnie wygrała z Ormiankami 7:0. Polki takim samym rezultatem rozprawiły się z Kosowem, jednak to nie wystarczyło, aby wywalczyć prawo do gry w barażach i zachować szansę na awans.

Bezpośrednią promocję na przyszłoroczny mundial spośród europejskich kadr wywalczyły reprezentacje Szwecji, Hiszpanii, Holandii, Anglii, Danii, Norwegii, Włoch, Niemiec oraz Francji. W barażach powalczą natomiast kadry Szwajcarii, Islandii, Irlandii, Austrii, Belgii, Szkocji, Portugalii, Walii oraz Bośni i Hercegowiny.

Mistrzostwa Świata kobiet odbędą się w przyszłym roku na stadionach w Australii i Nowej Zelandii od 20 lipca do 20 sierpnia. Po raz pierwszy w historii rozgrywek wezmą w nich udział 32 reprezentacje.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy