Koniec europejskich eliminacji do mundialu kobiet. Polki nie wezmą udziału w Mistrzostwach Świata

Koniec europejskich eliminacji do mundialu kobiet. Polki nie wezmą udziału w Mistrzostwach Świata fot. Tomasz Kudala / PressFocus
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Zakończyły się eliminacje do turnieju finałowego mundialu kobiet. Reprezentacja Polski nie zdołała wywalczyć awansu, kończąc swój udział w eliminacjach na trzecim miejscu w grupie F.

Polskie piłkarki nie pojadą na mundial do Australii i Nowej Zelandii. Podopieczne trener Niny Patalon w swojej grupie zajęły trzecie miejsce, tracąc do Belgijek zaledwie dwa punkty.

Rywalki Polek ostatecznie zagrają w barażach o awans, natomiast bezpośrednią promocję do turnieju finałowego z grupy F zapewniła sobie reprezentacja Norwegii, która - prócz jednego podziału punktów - zwyciężyła we wszystkich spotkaniach.

Pomimo tego, iż Polki zaprezentowały się w eliminacjach w niezłym stylu, do samego ich końca zachowywały tylko matematyczne szanse na awans. Zdołały one w obu spotkaniach zwyciężyć ze wszystkimi niżej notowanymi rywalkami (Albania, Kosowo i Armenia), natomiast z Norweżkami oraz Belgijkami na własnym boisku notowały remisy.

Sytuację przesądziły delegacje, w których Polki uległy obu wspomnianym ekipom.

W ostatniej kolejce eliminacji drużyna Niny Patalon potrzebowała zwycięstwa oraz porażki Belgijek. Przegrana naszych rywalek była jednak mniej niż mało prawdopodobna, ponieważ mierzyły się one z Armenią, które wcześniej ograły 19:0.

Ostatecznie niespodzianki oczywiście nie było, a Belgia pewnie wygrała z Ormiankami 7:0. Polki takim samym rezultatem rozprawiły się z Kosowem, jednak to nie wystarczyło, aby wywalczyć prawo do gry w barażach i zachować szansę na awans.

Bezpośrednią promocję na przyszłoroczny mundial spośród europejskich kadr wywalczyły reprezentacje Szwecji, Hiszpanii, Holandii, Anglii, Danii, Norwegii, Włoch, Niemiec oraz Francji. W barażach powalczą natomiast kadry Szwajcarii, Islandii, Irlandii, Austrii, Belgii, Szkocji, Portugalii, Walii oraz Bośni i Hercegowiny.

Mistrzostwa Świata kobiet odbędą się w przyszłym roku na stadionach w Australii i Nowej Zelandii od 20 lipca do 20 sierpnia. Po raz pierwszy w historii rozgrywek wezmą w nich udział 32 reprezentacje.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy