Kosta Runjaić wygrywa nie tylko w Serie A

2024-09-25 20:38:55; Aktualizacja: 15 godzin temu
Kosta Runjaić wygrywa nie tylko w Serie A Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

W środowy wieczór prowadzone przez Kostę Runjaicia Udinese Calcio mierzyło się w drugiej rundzie Pucharu Włoch z Salernitaną. Ekipa byłego trenera Pogoni Szczecin i Legii Warszawa zwyciężyła 3:1 i awansowała dalej.

Kosta Runjaić dość niespodziewanie objął drużynę Udinese Calcio jakiś czas po swoim odejściu z Legii Warszawa. Niemiecki szkoleniowiec notuje bardzo udany początek przygody we włoskim klubie. W czterech pierwszych meczach Serie A zespół zaliczył trzy wygrane i remis. W ostatniej kolejce nastąpił zimniejszy prysznic, bo uległ Romie 0:3.

W środę przyszedł czas na potyczkę w pucharze kraju z Salernitaną. Prowadzenie ekipie z Udine w 20. minucie dał Jaka Bijol. Szybko wyrównał Simy, na co skutecznym strzałem z rzutu karnego odpowiedział Lorenzo Lucca.

Już po przerwie korzystny dla gospodarzy wynik na 3:1 zmienił Jurgen Ekkelenkamp. Po tym straty przyjezdnych mógł zmniejszyć Ernesto Torregrossa, ale nie wykorzystał jedenastki (Răzvan Sava obronił uderzenie).

W efekcie to Udinese awansowało do 1/8 finału Pucharu Włoch, w którym zmierzy się z nie byle kim, bo Interem Mediolan.

W szeregach zwycięskiej drużyny na murawie nie pojawił się Jesper Karlström. Runjaić prawdopodobnie chciał dać odpocząć zawodnikowi pozyskanemu latem z Lecha Poznań.

Po drugiej stronie cały mecz rozegrał Paweł Jaroszyński, notując pierwszy występ po rozstaniu z Cracovią i powrocie na Półwysep Apeniński.

Zajmujące trzecie miejsce w tabeli Serie A Udinese w sobotę zagra w lidze ze wspomnianym Interem.