Lazio wierzy w zatrzymanie Sergeja Milinkovicia-Savicia. Oferuje mu podwyżkę i... zapisanie klauzuli odstępnego

Lazio wierzy w zatrzymanie Sergeja Milinkovicia-Savicia. Oferuje mu podwyżkę i... zapisanie klauzuli odstępnego fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Lazio zaproponowało Sergejowi Milinkoviciowi-Saviciowi przedłużenie wygasającego kontraktu w czerwcu 2024 roku na lepszych warunkach finansowych oraz wpisaniem zadowalającego go klauzuli odstępnego - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Etatowy reprezentant Serbii jest od dobrych kilku sezonów łączony z opuszczeniem rzymskiego klubu na rzecz zaliczenia przeprowadzki do jednego z czołowych europejskich zespołów.

Ekipa ze Stadio Olimpico posiadała jednak bardzo długo inicjatywę nad jego przyszłością i oczekiwała propozycji przekraczających granicę 100 milionów euro, by w ogóle rozważyć sprzedaż swojej gwiazdy.

Żaden z zainteresowanych zespołów nie przejawiał chęci do spełnienia oczekiwań Lazio. Sam środkowy pomocnik także nie naciskał w zdecydowany sposób na otrzymanie zgody na zmianę barw. Dlatego po dzień dzisiejszy, nieprzerwanie od 2015 roku, występuje w drużynie z Rzymu.

A ta może mieć latem ostatnią szansę na zarobienie cokolwiek na jego odejściu w obliczu wygasającego kontraktu wraz z końcem sezonu 2023/2024.

Ze skorzystania z dostępności serbskiego zawodnika w atrakcyjnej cenie sposobią się Juventus czy Arsenal.

Plany próbują im jednak pokrzyżować „Biancocelesti” poprzez przedłużenie współpracy z Sergejem Milinkoviciem-Saviciem.

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że otrzymał on propozycję podwyżki do poziomu przekraczającego cztery miliony euro na sezon z gwarancją wpisania do umowy satysfakcjonującej go klauzuli odstępnego.

28-letni pomocnik nie śpieszy się na razie z podjęciem jakiejkolwiek decyzji i pragnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami.

Spekuluje się, że ewentualne odrzucenie przez niego oferty będzie wiązało się z wystawieniem go na sprzedaż, która pozwoliłaby Lazio zgarnąć za niego około 40 milionów euro.

Reprezentant Serbii rozegrał 37 meczów w tym sezonie, notując w nich siedem bramek i osiem asyst.

***

Piotr Zieliński priorytetem dla rywala Napoli z Serie A. „Cel numer jeden”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy