Lech Poznań wycenił podstawowego obrońcę. Dostał zgodę na odejście

Lech Poznań wycenił podstawowego obrońcę. Dostał zgodę na odejście fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Interia.pl

Ľubomír Šatka nie będzie za wszelką cenę zatrzymywany w szeregach Lecha Poznań i przed startem nowego sezonu może zmienić pracodawcę w przypadku wpłynięcia do klubu satysfakcjonującej oferty - poinformował Sebastian Staszewski z Interia.pl.

Reprezentacji Słowacji stał się na przestrzeni minionych sezonów jedną z wiodących postaci w szeregach „Kolejorza” i w obecnych rozgrywkach przyczynił się w znaczącym stopniu do zdobycia mistrzowskiego tytułu przez drużynę prowadzoną przez Macieja Skorżę.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że to trofeum będzie ostatnim wywalczonym przez Ľubomíra Šatkę w ekipie z województwa wielkopolskiego z uwagi na fakt, że otrzymał on zgodę na opuszczenie klubu w trakcie nadchodzącego okna transferowego.

Takie zaskakujące postępowanie przedstawicieli Lecha Poznań w stosunku do 26-letniego obrońcy jest spowodowane trudnościami napotkanymi w trakcie rozmów dotyczących przedłużenia z nim współpracy. Zainteresowane strony znajdują się daleko od znalezienia konsensusu, dlatego świeżo upieczony mistrz Polski woli sprzedać defensora na rok przed wygaśnięciem obowiązującego kontraktu.

Taką informację przekazał Sebastian Staszewski z Interia.pl i uważa on jednocześnie, że „Kolejorz” zadowoli się otrzymaniem propozycji sięgającej około półtora miliona euro.

Drużyna z województwa wielkopolskiego mogła zimą zarobić nawet dwa miliony euro na odejściu Słowaka, ale wówczas odrzuciła za niego ofertę Dinama Zagrzeb, które teraz być może odnowi swoje zainteresowanie i spełni oczekiwania Lecha,

26-letni zawodnik przeszedł do polskiego klubu z DAC 1904 Dunajská Streda za 750 tysięcy euro w lipcu 2019 roku. W trwających jeszcze rozgrywkach wystąpił w 27 meczach, notując bramkę oraz dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy