Leeds United sięga po jeszcze jednego defensora. OFICJALNIE: Diego Llorente rusza na podbój Premier League

Leeds United sięga po jeszcze jednego defensora. OFICJALNIE: Diego Llorente rusza na podbój Premier League fot. Debu55y / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Real Sociedad

Diego Llorente zostanie nowym zawodnikiem Leeds United.

Beniaminek Premier League rozgląda się za jeszcze jednym wartościowym defensorem po sprowadzeniu Robina Kocha z Freiburga, który mógłby wzmocnić zespół prowadzony przez Marcelo Bielsę.

Początkowo popularnym „Pawiom” zależało w tym kontekście na zakontraktowaniu Joška Gvardioli z Dinama Zagrzeb. Utalentowany defensor wybrał jednak ofertę RB Lipsk. Z tego też powodu władze ekipy z Elland Road skoncentrowały się w pełni na podjęciu starań związanych pozyskaniem Diego Llorente z Realu Sociedad.

Praca wykonana przez wysłanników Leeds United zakończyła się sukcesem, o czym świadczy komunikat opublikowany przez drużynę z San Sebastián, która poinformowała o osiągnięciu pełnego porozumienia z angielskim klubem w kwestii warunków transakcji z udziałem 27-latka.

Środkowy obrońca przeniesie się do beniaminka Premier League na zasadzie transferu definitywnego opiewającego na sumę wynoszącą 20 milionów euro i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

Real Sociedad nie będzie mógł dysponować pełną wspomnianą kwotą, ponieważ zobowiązał się do przekazania Realowi Madryt pewnego procentu z kwoty ewentualnej sprzedaży Diego Llorente po tym, jak wcześniej „Królewscy” zrezygnowali z prawa do odkupu swojego wychowanka.

Środkowy obrońca trafił na Estadio Anoeta w lipcu 2017 roku. Od tego czasu wystąpił w 88 spotkaniach dla klubu z Kraju Basków i strzelił w nich osiem goli oraz zaliczył dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy