Leeds United sięga po jeszcze jednego defensora. OFICJALNIE: Diego Llorente rusza na podbój Premier League

Leeds United sięga po jeszcze jednego defensora. OFICJALNIE: Diego Llorente rusza na podbój Premier League fot. Debu55y / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Real Sociedad

Diego Llorente zostanie nowym zawodnikiem Leeds United.

Beniaminek Premier League rozgląda się za jeszcze jednym wartościowym defensorem po sprowadzeniu Robina Kocha z Freiburga, który mógłby wzmocnić zespół prowadzony przez Marcelo Bielsę.

Początkowo popularnym „Pawiom” zależało w tym kontekście na zakontraktowaniu Joška Gvardioli z Dinama Zagrzeb. Utalentowany defensor wybrał jednak ofertę RB Lipsk. Z tego też powodu władze ekipy z Elland Road skoncentrowały się w pełni na podjęciu starań związanych pozyskaniem Diego Llorente z Realu Sociedad.

Praca wykonana przez wysłanników Leeds United zakończyła się sukcesem, o czym świadczy komunikat opublikowany przez drużynę z San Sebastián, która poinformowała o osiągnięciu pełnego porozumienia z angielskim klubem w kwestii warunków transakcji z udziałem 27-latka.

Środkowy obrońca przeniesie się do beniaminka Premier League na zasadzie transferu definitywnego opiewającego na sumę wynoszącą 20 milionów euro i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

Real Sociedad nie będzie mógł dysponować pełną wspomnianą kwotą, ponieważ zobowiązał się do przekazania Realowi Madryt pewnego procentu z kwoty ewentualnej sprzedaży Diego Llorente po tym, jak wcześniej „Królewscy” zrezygnowali z prawa do odkupu swojego wychowanka.

Środkowy obrońca trafił na Estadio Anoeta w lipcu 2017 roku. Od tego czasu wystąpił w 88 spotkaniach dla klubu z Kraju Basków i strzelił w nich osiem goli oraz zaliczył dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy