Leszek Ojrzyński doceniony. Zasłużona nagroda [OFICJALNIE]
2025-05-08 09:28:59; Aktualizacja: 4 godziny temu![Leszek Ojrzyński doceniony. Zasłużona nagroda [OFICJALNIE]](img/photos/105618/1500xauto/leszek-ojrzynski.jpg)
Leszek Ojrzyński notuje triumfalny powrót do Ekstraklasy. Za wyniki osiągane w kwietniu z Zagłębiem Lubin 52-latek otrzymał tytuł trenera miesiąca.
W połowie marca Zagłębie Lubin ogłosiło zatrudnienie Leszka Ojrzyńskiego. Za działaczy „Miedziowych” posypała się za to spora krytyka, bo szkoleniowiec przez prawie dwa i pół roku nie trenował żadnego zespołu, a na dodatek słynie z dosyć siemiężnego i archaicznego futbolu.
Powrót 52-latka okazał się jednak sporym sukcesem, bo Zagłębie, któremu jeszcze przed chwilą poważnie w oczy zaglądało widmo spadku, aktualnie ma pięć punktów przewagi nad czerwoną strefą. Do takiego wyniku znacznie przyczynił się fantastyczny kwiecień w wykonaniu „Miedziowych” - wygrali oni z Radomiakiem Radom, Górnikiem Zabrze, Jagiellonia Białystok oraz zremisowali ze Stalą Mielec.
Za takie wyniki Leszek Ojrzyński został nagrodzony tytułem trenera miesiąca w Ekstraklasie. W trwającym sezonie tak wyróżnieni zostali również: Adrian Siemieniec (lipiec i październik), Niels Frederiksen (sierpień oraz wrzesień), Mateusz Stolarski (listopad), Robert Kolendowicz (luty) oraz Marek Papszun (marzec).Popularne
Kontrakt Ojrzyńskiego obowiązuje jedynie do końca sezonu. Mimo dobrych wyników, wcale nie może być on pewny utrzymania posady. „Pojawia się coraz więcej wątpliwości, czy Leszek Ojrzyński to właściwy człowiek na właściwym miejscu” - pisał ostatnio Filip Trokielewicz.