Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro

Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tuttosport

Karol Linetty już wkrótce może zmienić klub. Chce go bowiem Torino, a konkretnie Marco Giampaolo, który lada dzień zostanie trenerem tej drużyny.

Ekipa Sampdorii ma za sobą ciężki sezon. Przez długi okres walczyła bowiem o utrzymanie w Serie A. Jakby tego było mało, popadła też w kłopoty finansowe, do których w znacznym stopniu przyczynił się koronawirus. Niepewna sytuacja powoduje, że działacze tego klubu są zmuszeni, by sprzedać swoich czołowych piłkarzy, w tym Karola Linettego.

Chętnych na Polaka od jakiegoś czasu nie brakuje. Warto wymienić Cagliari Calcio. Najpoważniejszym kandydatem do sprowadzenia go jest jednak Torino.

"Tuttosport" idzie nawet o krok dalej, twierdząc, że środkowy pomocnik znajduje się na szczycie listy życzeń wspomnianego podmiotu. Może mieć to związek z zatrudnieniem nowego trenera. Będzie nim Marco Giampaolo. Po przeciętnym sezonie władze Torino planują przebudować zespół, a wspomniany szkoleniowiec miałby stanąć u sterów tego projektu.

Jeśli chodzi Linettego, 53-latek zna go jeszcze z czasów, kiedy prowadził Sampdorię. Wówczas niezwykle cenił sobie jego umiejętności i wydaje się, że nic się w tej materii nie zmieniło.

Ekipa z Turynu jest gotowa zaoferować za wychowanka Lecha Poznań kwotę rzędu 10 milionów euro.

25-latek trafił do Sampdorii latem 2016 roku. W poprzednim sezonie rozegrał 30 meczów. W tym czasie strzelił cztery bramki i zanotował trzy asysty.

Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2021 roku, co też uprawdopadabnia transfer.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” PSG: Pomocnik zgłasza gotowość na transfer. „Chciałbym mieć taką możliwość” PSG: Pomocnik zgłasza gotowość na transfer. „Chciałbym mieć taką możliwość”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy