2023-11-08 16:26:27; Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Maciej Skorża w opałach. Został wyrzucony z ławki, a jego zespół jest o krok od odpadnięcia z Azjatyckiej Ligi Mistrzów Fot. Photografeus / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: AFC Champions League

Prowadzona przez Macieja Skorżę Urawa Red Diamonds przegrała 1:2 z południowokoreańskim Pohang Steelers w czwartej kolejce Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Japoński zespół prowadził od 36. minuty po bramce byłego gracza Legii Warszawa José Kanté. W drugiej połowie wyrównał jednak z rzutu karnego Brazylijczyk Zeca. Od 72. minuty Urawa Red Diamonds grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Takahiro Akimoto. W doliczonym czasie do siatki trafił zaś In-sung Kim, zapewniając zwycięstwo Pohang Steelers.

W samej końcówce spotkania drugą żółtą kartką został ukarany Maciej Skorża za protesty przeciwko decyzjom sędziego.

Triumfator poprzedniej edycji Azjatyckiej Ligi Mistrzów zgromadził na razie cztery punkty. Zremisował 2:2 z chińskim Wuhan Three Towns, odniósł rekordowe zwycięstwo 6:0 nad Hanoi FC z Wietnamu i dwukrotnie przegrał z Pohang Steelers, który jest już pewny awansu do kolejnej rundy.

Urawa Red Diamonds zmierzy się jeszcze u siebie z Wuhan Three Towns, także mającym na koncie cztery „oczka” oraz zagra na wyjeździe z Hanoi FC, który wygrał tylko jeden mecz i przegrał trzy pozostałe.

Na awans do fazy pucharowej mogą liczyć trzy z pięciu zespołów, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach. Na razie podopieczni Maciej Skorży są ostatni w tej klasyfikacji.