Manchester United: Trzy podmioty zainteresowane kupnem klubu

Manchester United: Trzy podmioty zainteresowane kupnem klubu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com | Sky Sports

Manchester United może w niedalekim czasie zmienić właściciela. Zainteresowanie przejęciem akcji angielskiego klubu z rąk rodziny Glazerów zainteresowane są trzy podmioty.

Właściciele „Czerwonych Diabłów” zdecydowali się po szeregu spekulacji w ubiegłych miesiącach na wydanie stosownego komunikatu o rozpoczęciu procesu poszukiwania nowych strategicznych opcji, do których zalicza się możliwa sprzedaż utytułowanego klubu przez rodzinę Glazerów.

Na chwilę obecną nie mówi się w mediach zbyt wiele na temat zainteresowania poszczególnych podmiotów odnośnie wejścia w spółkę z Amerykanami w przeciwieństwie do przejęcia z ich rąk całkowitej kontroli nad ekipą z Old Trafford.

Praktycznie od razu po opublikowaniu oświadczenia na stronie Manchesteru United zaczęto spekulować o tym, że swoją chęć zostania właścicielem utytułowanego zespołu ponownie wyrazi Sir Jim Ratcliffe.

Właściciel firmy Ineos oraz francuskiego OGC Nice nie może jednak w żadnym stopniu czuć się faworytem do zgarnięcia większościowego pakietu akcji „Czerwonych Diabłów”, ponieważ nie jest nawet najbogatszym podmiotem chcącym przejąć drużynę.

Świadczą o tym informacje przekazane przez dziennikarzy Goal.com czy Sky Sports, którzy uważają, że zainteresowanie kupnem ekipy z Old Trafford wyraża także amerykańska firma Apple oraz dubajski książę Hamdan ibn Muhammad ibn Raszid Al Maktum.

Majątek Anglika jest szacowany na 13 miliardów dolarów. Z kolei pozostałych podmiotów odpowiednio na 2,4 tryliona dolarów i 14 miliardów dolarów.

Z kolei sami Glazerowie liczą na zgarnięcie siedmiu miliardów funtów (8,47 miliardów dolarów) z tytułu sprzedaży Manchesteru United, choć bardziej prawdopodobne wydaje się ewentualne zbycie przez nich akcji angielskiego klubu za pięć miliardów funtów (6,05 miliarda dolarów).

***

Manchester United w rękach najbogatszego Brytyjczyka?! Może wejść do klubu z... Davidem Beckhamem

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E. Japonia wygrywa z Hiszpanią, Niemcy poza mundialem [WIDEO] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy