Manchester United ZMIENIA politykę transferową

Manchester United ZMIENIA politykę transferową fot.
Karol Brandt
Źródło: Manchester Evening News

Po zakończeniu sezonu Manchester United planuje skupić się na sprowadzaniu perspektywicznych graczy. Tym samym Anglicy chcą odstąpić od polityki pozyskiwania zawodników o statusie gwiazdora.

Władze „Czerwonych Diabłów” chcą wyciągnąć wnioski z ostatnich lat, gdy do klubu przychodzili tacy piłkarze jak Ángel Di María, Zlatan Ibrahimović czy Alexis Sánchez. Przekaźnikiem ich myśli jest Mike Phelan, który obecnie pełni rolę asystenta Ole Gunnara Solskjæra. Tym samym planuje się odejście od filozofii Eda Woodwarda.

To właśnie Phelan doradza Norwegowi w kwestii przyszłych ruchów kadrowych i według „Manchester Evening News” menedżer zespołu podziela pogląd 56-latka. Od teraz „Czerwone Diabły” mają skupić się na pozyskiwaniu młodszych graczy, którzy jednak rozwinęli się już na tyle, że mogą wnieść do zespołu sporo jakości czysto piłkarskiej. 

Celem Manchesteru United jest promowanie brytyjskich talentów, a na liście życzeń znaleźli się m.in. Jadon Sancho i Declan Rice. Według wstępnych ustaleń na Old Trafford latem ma zawitać przynajmniej trzech nowych zawodników.

W tym kontekście warto dodać, że po sezonie z Manchesteru United odejdzie Antonio Valencia, a wielce prawdopodobne są także rozstania z Anderem Herrerą czy Marcosem Rojo.  

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy