Marchisio coraz bliższy powrotu do gry. Zabiegają o niego TRZY kluby!

Marchisio coraz bliższy powrotu do gry. Zabiegają o niego TRZY kluby! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Źródło: Matteo Pedrosi

Claudio Marchisio nie nosi się z zamiarem zakończenia kariery i powinien w przeciągu kilkunastu najbliższych dni podpisać kontrakt z nowym pracodawcą.

Doświadczony pomocnik postanowił przed paroma miesiącami przedwcześnie zakończyć swoją współpracę z Zenitem Sankt Petersburg z uwagi na odniesioną kontuzję kolana w połowie minionych rozgrywek oraz przedłużający się okres rekonwalescencji, który uniemożliwił mu normalnie przygotowanie się do startu sezonu z rosyjską drużyną.

33-letni zawodnik wrócił już do pełni sił i wyraził gotowość do zawarcia umowy z nowym pracodawcą i jednocześnie zastrzegł, że nie interesują go żadne oferty ze strony włoskich klubów oraz zagranicznych ekip z nimi powiązanych. Jest to naturalnie efekt przywiązania Claudio Marchisio do Juventusu, którego barwy reprezentował w latach 2005-2007 i 2008-2018.

Z tego też powodu piłkarz zdążył już odrzucić propozycje Brescii oraz Jiangsu Suning (ma tych samych właścicieli, co Inter Mediolan).

Doświadczony pomocnik pomimo dość długiej przerwy w grze nie narzeka na brak zainteresowania. Ostatnio w mediach najwięcej mówiło się o jego możliwym transferze do AS Monaco. Zespół z Księstwa ma jednak poważną konkurencje w postaci Rangersów oraz Flamengo Rio de Janeiro.

Matteo Pedrosi przekonuje, że wielkim zwolennikiem sprowadzenia 33-latka na Ibrox Stadium jest Steven Gerrard, który pragnie wzmocnić środek pola prowadzonej przez siebie drużyny na dalszą część rywalizacji w krajowych rozgrywkach oraz fazie grupowej Ligi Europy.

Claudio Marchisio odrzucił początkowo ofertę „The Gers”, ale teraz zaczął się jednak zastanawiać nad ewentualną możliwością kontynuowania kariery w klubie z Glasgow.

Włoch rozegrał piętnaście spotkań w minionym sezonie i strzelił w nich dwie bramki.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy