Michał Helik z głośnym powrotem do Ekstraklasy?!

Michał Helik z głośnym powrotem do Ekstraklasy?! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Michał Helik ma do rozważenia wiele opcji w kwestii transferu do innego klubu. Jedną z nich stanowi przeprowadzka do Lecha Poznań - informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Reprezentant Polski nie ma najmniejszego zamiaru pozostawać dłużej u obecnego pracodawcy. W minionej kampanii Championship Barnsley zajęło ostatnie miejsce, co skutkowało spadkiem na trzeci szczebel rozgrywek ligowych.

26-latka obowiązuje jeszcze rok kontraktu, więc to właściwa okazja na to, aby klub z Oakwell Stadium zarobił jakiekolwiek pieniądze na jego sprzedaży. Według Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl, całkiem realistycznym scenariuszem jest transfer do Lecha Poznań, jednak musi on zostać uwarunkowany pewnym czynnikiem.

Mistrz Polski zasygnalizował Barnsley zaciekawienie tym tematem, ale poważne negocjacje rozpoczną się wówczas, jeśli w przyszłym tygodniu uda się wyeliminować Karabach Agdam. Po pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów ekipa z Wielkopolski ograła oponentów z Azerbejdżanu 1:0, lecz rewanż przyjdzie jej zagrać na wyjeździe.

Ta sprawa tyczy się w zasadzie każdego innego środkowego obrońcy, jakim interesuje się „Kolejorz”. Na radarze poznaniaków znajdują się jeszcze Adrian Rus z MOL Fehérvár, Inouţ Nedelcearu z Crotone czy Nikola Soldo z NK Lokomotiva.

Helik był podstawowym obrońcą w ubiegłym sezonie. Jego indywidualny dorobek to 38 ligowych spotkań, w których dołożył od siebie trafienie i asystę.

Wcześniej bronił on barw Cracovii oraz Ruchu Chorzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy