Moussa Dembélé odchodzi z Olympique'u Lyon. Szansa na miękkie lądowanie w Bundeslidze

Moussa Dembélé odchodzi z Olympique'u Lyon. Szansa na miękkie lądowanie w Bundeslidze fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Florian Plettenberg [Twitter]

Przyszłość Moussy Dembélé w Olympique'u Lyon to sprawa zamknięta. Otwarty na jego zakontraktowanie jest Eintracht Frankfurt - poinformował Florian Plettenberg.

Wraz z upływem czerwca tego roku skończy się ważność umowy 26-latka z obecnym pracodawcą. W międzyczasie przedstawiciele Francuza starają się jak najszybciej zapewnić nowe miejsce do kontynuowania kariery.

O nieuniknionym pożegnaniu Dembélé z ekipą z Groupama Stadium donosił wcześniej Fabrizio Romano. Trener Laurent Blanc preferuje wystawiać do podstawowego składu Alexandre'a Lacazette'a.

Piłkarz z malijskim paszportem oczekuje nowego wyzwania, a w kolejce po niego miały ustawiać się firmy z Premier League czy Serie A, z Napoli na czele. Wspominano też o przenosinach wewnątrz Ligue 1 do Olympique'u Marsylia.

W tle z udziałem wychowanka PSG pojawił się jednak nowy wątek. Jak obwieścił na Twitterze Florian Plettenberg do wyścigu o podpis przystąpił Eintracht Frankfurt.

Ma to związek z bardzo możliwym odejściem Randala Kolo Muaniego. Napastnik „Orłów” z sezonu na sezon udowadnia swoją ogromną wartość. Tylko w bieżących rozgrywkach Bundesligi strzelił 14 goli i zaliczył aż 12 asyst, co daje mu pozycję lidera w klasyfikacji kanadyjskiej.

Miejsce dla niego w swoich szeregach widzi między innymi Manchester United, chcący dokonać solidnych zbrojeń przed planowanym powrotem na arenę Ligi Mistrzów w następnej edycji.

Dlatego też jednym z kandydatów na liście życzeń Eintrachtu został Dembélé. Zarząd zdążył już nawet skontaktować się z przedstawicielami zawodnika.

Pierwsze rozmowy przebiegły pozytywnie, lecz dotychczas między stronami tkwią niezgodności co do wysokości wynagrodzenia.

Dembélé w głównej mierze odgrywa rolę zmiennika. Na 28 występów tylko dziewięciokrotnie meldował się w wyjściowej jedenastce.

W ostatnich miesiącach uszczęśliwił fanów „Les Gones” trzema trafieniami i asystą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia też szuka napastnika Cracovia też szuka napastnika Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy