Najstarszy piłkarz w historii. Księga Rekordów Guinessa zaktualizowana

Najstarszy piłkarz w historii. Księga Rekordów Guinessa zaktualizowana fot. Kissing Point FC
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Guiness World Records

David Mudge to postać wyjątkowa. Australijczyk, mimo 80 lat na karku, nadal gra w piłkę nożną i trafił do Księgi Rekordów Guinessa jako najstarszy piłkarz w historii.

Mudge w minioną środę obchodził swoje 80. urodziny. Mężczyzna cieszy się świetnym zdrowiem i nadal aktywnie uprawia swój ukochany sport - piłkę nożną. Australijczyk bierze udział w rozgrywkach amatorskich dla zawodników powyżej 45. roku życia. Weteran co tydzień zakłada więc swoje sportowe obuwie, zadziwiając cały świat.

Jakiś czas temu, dzięki pomocy swojego syna, pełen wigoru senior zorientował się, że może być najstarszym aktywnym piłkarzem na świecie. Członek zespołu Kissing Point Football Club zgłosił się więc do organizacji Guinessa, licząc na trafienie do jej słynnej księgi. Niespełna 80-letni wówczas mężczyzna musiał spełnić jednak pewne wymogi.

Aby trafić do Księgi Rekordów, gracz musi rozegrać całe spotkanie, czyli przebywać na boisku przez 90 minut. David Mudge dokonał tego 25 kwietnia 2022 roku, mając dokładnie 79 lat i 89 dni. Co więcej, dziarski senior z Australii znacznie wyśrubował poprzedni wynik, gdyż wcześniej tytuł najstarszego piłkarza dzierżył 73-latek.

Co powiedział rekordzista po docenieniu przez Guinessa?

- Chcę podziękować kolegom z drużyny za to, że przez tyle lat mnie znosili.

Mudge swoją amatorską przygodę z futbolem rozpoczął już 1958 roku, kiedy zaczął grać dla klubu Beecroft w grupie wiekowej poniżej 14 lat. Do obecnego klubu Kissing Point Football Club dołączył w 1974 roku i nieprzerwanie do tej pory broni jego barw.

W ukochanym zespole nie ograniczał się tylko do grania w piłkę. W przeszłości pełnił w nim funkcję skarbnika, prezesa, a nawet prowadził stołówkę, na którym wsławił się w przyrządzaniu smacznych potraw z grilla. Ostatnio rozdawał na trybunach kanapki, które wcześniej sam przygotował.

Mudge pracował również jako trener, zajmując się szkoleniem młodzieży.

Miejmy nadzieję, że przed 80-latkiem jeszcze sporo lat oddawania się swojej pięknej pasji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy