OFICJALNIE: Bayern Monachium pozyskał trenera bramkarzy

OFICJALNIE: Bayern Monachium pozyskał trenera bramkarzy fot. Thanida Siritan / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TSG 1899 Hoffenheim

Bayern Monachium nawiązał współpracę z następcą Toniego Tapalovicia. Nowym trenerem bramkarzy aktualnego mistrza Niemiec został Michael Rechner z TSG 1899 Hoffenheim.

Przedstawiciele ekipy z Allianz Areny rozwiązali w minionych tygodniach kontrakt z chorwackim szkoleniowcem w trybie natychmiastowym.

42-letni Toni Tapolović został wskazany jako członek sztabu Juliana Nagelsmanna, który przekazywał poufne informacje Manuelowi Neuerowi, a ten pozostałym zawodnikom „Bawarczyków”.

Opiekun Bayernu Monachium nie darzył zbyt dużym zaufaniem trenera bramkarzy od momentu rozpoczęcia pracy w utytułowanym klubie i jak się okazało z wzajemnością, co doprowadziło do opuszczenia przez niego zespołu po jedenastu latach pracy.

Tymczasowo jego obowiązki przejął Toma Starke’a, na co dzień opiekun golkiperów w sekcji U-19. Nie nacieszył się on jednak zbyt długo sprawowaniem tej funkcji, ponieważ władze ekipy z Allianz Areny rozpoczęły bezzwłocznie i na specjalne życzenie Nagelsmanna rozmowy z Hoffenheim na temat sprowadzenia Michaela Rechnera.

Negocjacje prowadzone pomiędzy obiema stronami zakończyły się sukcesem w postaci osiągnięcia porozumienia odnośnie realizacji transferu z udziałem trenera bramkarzy za kilkaset tysięcy euro.

Fakt przedwczesnego rozstania z 42-letnim szkoleniowcem potwierdził jego dotychczasowy pracodawca.

- Przeprowadzka Michaela do Monachium to nic innego jak koniec pewnej ery tutaj. Był stałym członkiem naszego klubu przez ponad półtorej dekady. Swoją pracą w zespołach U-19, U-23 i pierwszej drużynie ukształtował pokolenia bramkarzy. Jego wiedza, kreatywność i zaangażowanie uczyniły go jednym z najbardziej renomowanych ekspertów w swojej dziedzinie. Bardzo żałujemy jego odejścia. Ostatecznie jednak wszystkie nasze próby przekonania go do pozostania nie powiodły się. Michael zdecydował i jednoznacznie zakomunikował, że chce pójść inną drogą. Szczególnie w naszej obecnej sytuacji potrzebujemy stuprocentowej identyfikacji i chęci do pracy ze strony wszystkich członków zespołu - powiedział dyrektor Alexander Rosen.

Do czasu podjęcia ostatecznej decyzji odnośnie zastąpienia Rechnera w Hoffenheim jego obowiązki przejmie Aleksander Stolz.

Niemiec nie zrobił wielkiej kariery jako piłkarz i po jej zakończeniu w 2009 roku rozpoczął niezwłocznie pracę we wspomnianym zespole. Najpierw na szczeblu młodzieżowym, by następnie od połowy sezonu 2014/2015 stać się stałym członkiem pierwszej drużyny w sztabach Juliana Nagelsmanna, Sebastiana Hoeneßa, Alfreda Schreudera, Markusa Gisdola, André Breitenreitera, Huuba Stevensa i Marcela Rappa.

42-letni szkoleniowiec łączył swoje obowiązki w Hoffenheim z funkcją trenera bramkarzy w reprezentacji Turcji. Obecnie trudno wyrokować, czy będzie mógł dalej sprawować tę rolę po rozpoczęciu pracy w Bayernie Monachium.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy