OFICJALNIE: Carlitos w nowym klubie

2024-06-12 19:43:24; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Carlitos w nowym klubie Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Atromitos

Były napastnik Wisły Kraków i Legii Warszawa Carlitos został piłkarzem Atromitosu.

O tym, że Carlitos jest blisko dołączenia do Atromitosu, informowały Sport24.gr oraz Gazzetta.gr. Teraz nadeszło potwierdzenie ze strony greckiego klubu. Hiszpański napastnik podpisał z nim umowę ważną do 30 czerwca 2026 roku.

Jego nowy zespół zakończył ostatni sezon na 11. miejscu w tabeli swojej ekstraklasy.

Dla obchodzącego w środę 34. urodziny piłkarza jest to powrót do Grecji, w której wcześniej występował w Panathinaikosie oraz PAS Lamia 1964. Z tą drugą był związany w pierwszej części minionych rozgrywek. Zdobył 10 bramek w 22 meczach ligowych, po czym przeniósł się do Astany.

Po zaliczeniu trzech występów w Kazachstanie rozwiązał kontrakt. Klub napisał w komunikacie, że piłkarz nie był w stanie w pełni dostosować się do specyfiki tamtejszego futbolu.

Rodzimi dziennikarze sugerowali, że Carlitos może wrócić do Polski. W medialnych doniesieniach przewijały się takie zespoły, jak Wieczysta Kraków i Wisła Kraków, w której trykocie w sezonie 2017/2018 sięgnął po koronę króla strzelców Ekstraklasy (24 gole). Prawdopodobnie interesowali się nim również przedstawiciele najwyższego szczebla rozgrywkowego w naszym kraju, ale Hiszpan finalnie wylądował w Grecji.

- To była łatwa decyzja, zwłaszcza gdy zobaczyłem, jak bardzo Atromitos mnie chciał. Jestem naprawdę zaszczycony tym, że mogę tu być. Ogólnie rzecz biorąc, Grecja jest jak mój dom podobnie jak Hiszpania. Ludzie w tym kraju sprawiają, że zawsze czuję się tutaj mile widziany - powiedział zawodnik.