OFICJALNIE: Claudio Marchisio zakończył karierę

OFICJALNIE: Claudio Marchisio zakończył karierę fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Twitter | Football Italia

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, na której Claudio Marchisio poinformował, że zdecydował się zawiesić piłkarskie obuwie na kołku.

Zgodnie z zapowiedziami „La Gazzetty dello Sport”, 33-latek przeszedł na sportową emeryturę. Swoją decyzję były włoski zawodnik ogłosił w sali konferencyjnej na Allianz Stadium. Jak sam powiedział, nie wyobrażał sobie tego, aby rozstać się z futbolem w innym miejscu niż stadion, na którym przez niemal całą karierę rozgrywał mecze domowe.

– Postanowiłem przejść na emeryturę. Uważam, że słuszną decyzję było ogłosić to w ważnym, wyjątkowym dla mnie miejscu. Moja rodzina nauczyła mnie nie bać się tego, co przyniesie jutro.. Nadal nie wiem, co będę robił. Nigdy nie rozważałem zaangażowania się w inny włoski projekt niż ten Juventusu. Żałuję, że nie udało mi się wygrać Ligi Mistrzów, a także sięgnąć z drużyną narodową po mistrzostwo Europy. Moje główne marzenie spełniło się jednak już wtedy, kiedy podjechał pociąg pierwszej drużyny Juventusu. Pożegnanie, które zgotowano mi przed rokiem na tym stadionie, było wspaniałym doznaniem. Chciałbym powtórzyć finał w Berlinie, ten przeciwko Barcelonie. Co do przyszłości, nie mogę wykluczyć niczego. Potrzebuję czasu, aby to wszystko sobie poukładać w głowie – oznajmił Claudio Marchisio.

Były już środkowy pomocnik dorastał w strukturach „Starej Damy”, z której tylko raz był wypożyczany do Empoli, gdzie spędził jeden sezon. W 2008 roku 55-krotny reprezentant Włoch powrócił jednak do Juventusu i grał w nim nieprzerwanie do 2018 roku, kiedy to postanowił spróbować swoich sił w innej lidze. Wówczas zdecydował się on dołączyć do Zenitu Sankt Petersburg i wydawało się, że w znaczący sposób może on pomóc „Pitercom” wejść na wyższy poziom. Ostatecznie pod koniec lutego doznał kontuzji kolana, przez którą więcej w Rosji już nie zagrał. Latem próbowały ściągnąć go do siebie m.in. AS Monaco czy Rangers FC, lecz ich starania spełzły na niczym.

Claudio Marchisio w sumie rozegrał 435 spotkań na poziomie klubowym (39 goli i 44 asysty). Ze „Starą Damą” zdobył on m.in. siedem tytułów mistrzowskich.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Xavi gotowy na Barcelonę Już planuje transfery i wymienia konkretne nazwiska! Xavi gotowy na Barcelonę Już planuje transfery i wymienia konkretne nazwiska! Reprezentacja Polski: Kulisy pracy kadry Brzęczka w serialu od PZPN-u [WIDEO] Reprezentacja Polski: Kulisy pracy kadry Brzęczka w serialu od PZPN-u [WIDEO] Jozak kandydatem na następcę Bjelicy w Dinamie Zagrzeb Jozak kandydatem na następcę Bjelicy w Dinamie Zagrzeb Radykalne cięcia nie ominęły najdłużej pracującego selekcjonera na świecie. OFICJALNIE: Óscar Tabárez zwolniony! Radykalne cięcia nie ominęły najdłużej pracującego selekcjonera na świecie. OFICJALNIE: Óscar Tabárez zwolniony! Juventus daje przykład najbogatszym. OFICJALNIE: Piłkarze zrzekli się pieniędzy za CZTERY miesiące Juventus daje przykład najbogatszym. OFICJALNIE: Piłkarze zrzekli się pieniędzy za CZTERY miesiące Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola Atlético Madryt: Zmarł 14-letni Christian Minchola Barcelona wyceniła Arturo Vidala Barcelona wyceniła Arturo Vidala

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy