OFICJALNIE: Dwa nowe nabytki Preston North End

OFICJALNIE: Dwa nowe nabytki Preston North End
Damian Janiec
Damian Janiec
Źródło: Preston North End FC

Preston North End poinformowało o sprowadzeniu Robbiego Brady'ego i Bena Woodburna. Obaj zawodnicy przenieśli się do zespołu z północnej Anglii na zasadzie wolnego transferu.

Woodburn spędził ostatni sezon na wypożyczeniu z Liverpoolu do szkockiego Hearts. Jego bilans w minionych rozgrywkach to 24 mecze, trzy bramki i jedna asysta.

Młody pomocnik zadebiutował w Liverpoolu w wieku 17 lat. Kilka dni później stał się najmłodszym strzelcem „The Reds” w historii, dzięki trafieniu przeciwko Leeds United w Pucharze Ligi.

Wychowanek Liverpoolu nie zadomowił się na dłużej w pierwszej drużynie swojego macierzystego klubu. W ostatnich latach był wypożyczany do Sheffield United, Oxford United, Blackpool oraz Hearts.

Teraz przyszedł czas na definitywne opuszczenie ekipy z Anfield.

Woodburn przeniósł się do Preston na zasadzie wolnego transferu i podpisał roczny kontrakt z opcją wydłużenia pobytu w klubie o kolejny rok.

Kolejnym transferem drużyny z północnej Anglii jest Robbie Brady.

30-latek ma w swoim CV takie zespoły jak Manchester United, Hull City, Norwich City, Burnley czy Bournemouth, które było jego poprzednim pracodawcą.

Irlandczyk rozegrał łącznie 160 spotkań w Premier League i 99 na drugim szczeblu rozgrywkowym w Anglii.

W barwach reprezentacji wystąpił w 57 meczach i zdobył osiem bramek. Dzięki dobrym występom na Mistrzostwach Europy we Francji otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza Irlandii w 2016 roku.

Ostatni sezon Brady'ego był naznaczony kontuzjami. Z tego powodu jedynie sześciokrotnie pojawił się na boiskach Championship.

Po wygaśnięciu jego umowy z „Wisienkami”, doświadczony zawodnik związał się rocznym kontraktem z Preston North End.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy