OFICJALNIE: FIFA zawiesiła ze skutkiem natychmiastowym reprezentację z Afryki!

OFICJALNIE: FIFA zawiesiła ze skutkiem natychmiastowym reprezentację z Afryki!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wykluczyła tymczasowo ze swoich struktur Federację Piłkarską Sierra Leone (SLFA).

FIFA wysłała w ostatnim czasie list do ministra sportu w Sierra Leone, w którym wyraziła głębokie zaniepokojenie w związku z usunięciem ze stanowisk prezydenta tamtejszego związku piłkarskiego - Isha Johansena i sekretarza generalnego - Christophera Kamary.

Organizacja w obawie o utratę swoich pieniędzy zaapelowała o przywrócenie obu panom wspomnianych funkcji i umożliwienie im powrotu do siedziby związku.

Władze Sierra Leone nie zareagowały w żaden spodziewany sposób na otrzymaną prośbę, dlatego Międzynarodowa Federacji Piłki Nożnej postanowiła w trybie natychmiastowym wykluczyć tamtejszą federację ze swoich struktur do czasu unormowania całej sprawy.

Warto zauważyć, że ingerencja polityków w tej sprawie jest spowodowana prowadzonym postępowaniem przeciwko Johansenowi i Kamarze, którzy są podejrzewani o ustawianie meczów reprezentacji narodowej.

Tymczasowe zawieszenie uniemożliwi Sierra Leone kontynuowanie walki o awans do Pucharu Narodów Afryki. Drużyna z Zachodniej Afryki po dwóch rozegranych meczach w grupie F miała na swoim koncie trzy punkty podobnie, jak jej pozostali rywale - Ghana, Etiopia i Kenia. Awans na imprezę organizowaną przez Kamerun wywalczą po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Więcej na temat: FIFA Oficjalnie Sierra Leone

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy