OFICJALNIE: Filippo Costa w Napoli

OFICJALNIE: Filippo Costa w Napoli
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SPAL

Filippo Costa zasili szeregi SSC Napoli.

Boczny obrońca dołączy do drużyny ze Stadio San Paolo na zasadzie transferu definitywnego. O finalizacji transakcji związanej z przenosinami 24-letniego zawodnika poinformował jego dotychczasowy pracodawca - SPAL 2013.

Defensor musi jeszcze przejść obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z Napoli. Jeżeli nie wykażą one niczego niepokojącego, to zwiąże się on z „Partenopei” do końca czerwca 2022 roku. Poprzedni klub byłego młodzieżowego reprezentanta Włoch ma zarobić na jego sprzedaży około 1,5 miliona euro.

Filippo Costa decydując się na przenosiny do aktualnego wicemistrza kraju ma świadomość, że nie będzie należał do piłkarzy pierwszego wyboru u Carlo Ancelottiego. Obecnie wyżej w hierarchii od niego będą znajdować się Faouzi Ghoulam i Mário Rui.

Lewy obrońca rozegrał w minionym sezonie tylko jedenaście spotkań w barwach SPAL 2013.

24-latek jest już formalnie szóstym letnim wzmocnieniem Napoli. Przed nim klub poinformował o dokonaniu wykupu trzech bramkarzy - Alexa Mereta, Orestisa Karnezisa i Davida Ospiny oraz o pozyskaniu Konstantinosa Manolasa oraz Giovanniego Di Lorenzo.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy