OFICJALNIE: Guillermo Ochoa wrócił do Europy. Trzecia w jego karierze topowa liga

OFICJALNIE: Guillermo Ochoa wrócił do Europy. Trzecia w jego karierze topowa liga fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: US Salernitana 1919

US Salernitana 1919 poinformowała o finalizacji rozmów z Guillermo Ochoą. Meksykanin złożył podpis pod krótkoterminową umową, pieczętując swój powrót na Stary Kontynent.

Guillermo Ochoa rozpoczyna włoską przygodę. Legendarny meksykański bramkarz parafował kontrakt z przedstawicielem włoskiej ekstraklasy - US Salernitaną.

Umowa 37-latka z drużyną z Kampanii zakłada współpracę do 30 czerwca 2023 roku. Co ważne, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, porozumienie zawiera opcję przedłużenia.

W nowym zespole uczestnik pięciu Mistrzostw Świata otrzymał trykot z numerem 13. Zadaniem północnoamerykańskiego weterana będzie załatanie luki po kontuzjowanym Luigim Sepe, który pełnił w bieżącym sezonie kluczową rolę w układance trenera Davide Nicoli.

„U.S. Salernitana 1919 informuje, że osiągnęli porozumienie z bramkarzem Guillermo Ochoa, urodzonym w 1985 roku. Zawodnik związał się z klubem Granata do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia i będzie nosił koszulkę z numerem 13” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Tym samym Ochoa dopisuje do CV swój piąty klub z Europy. Wcześniej występował tu dla AC Ajaccio (Ligue 1), Málagi CF, Granady CF (LaLiga) i Standardu Liège. Od początku sierpnia 2019 roku bronił barw macierzystej Amériki.

Dokładnie 31 grudnia wygasa jego kontrakt z zasłużonym meksykańskim klubem, stąd przenosiny do urodziwego Salerno odbędą się w ramach wolnej transakcji.

Urodzony w Guadalajarze piłkarz zmienia pracodawcę tuż po mundialu w Katarze, na którym zaliczył trzy spotkania. Finalnie Meksyk zawiódł swoich kibiców, odpadając z turnieju na etapie fazy grupowej.

Salernitana z Krzysztofem Piątkiem w składzie notuje przyzwoitą kampanię. Ekipa ze Stadio Arechi plasuje się na 12. lokacie w tabeli Serie A.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Gwiazda reprezentacji Polski do lat 17 na celowniku giganta. Ma odejść już latem Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń Lionel Messi i Karim Benzema w jednym klubie? To może być atak marzeń João Cancelo otwarty na wielki transfer João Cancelo otwarty na wielki transfer Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia Walerian Gwilia coraz bliżej powrotu z bezbrobocia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy