OFICJALNIE: Jordan Amavi w Getafe

OFICJALNIE: Jordan Amavi w Getafe
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Getafe

Getafe poinformowało w ostatni dzień okna transferowego o sprowadzeniu Jordana Amaviego.

Jordan Amavi od początku tego sezonu nie był pierwszym wyborem nowego trenera Olympique'u Marsylia, Igora Tudora. Sytuację dodatkowo utrudnił dla niego transfer Nuno Tavaresa.

Z tego powodu lewy defensor otrzymał od władz klubu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Chętnych, by sprowadzić 28-latka, było kilku. Mowa tu między innymi o Olympiakosie. Ostatecznie jednak największą determinację w sprawie przejawiało Getafe.

Hiszpanie rzeczywiście dopięli swego i na kilka godzin przed zakończeniem letniego okna transferowego pojawiła się oficjalna informacja.

Amavi przenosi się więc do LaLigi z Olympique Marsylia w ramach wypożyczenia do 30 czerwca 2023 roku. Porozumienie, które zawarły strony, ma rzekomo opcję wykupu, o czym jednak Getafe nie poinformowało.

Rywalem Amaviego w walce o wyjściowy skład będzie Fabrizio Angileri. Ostatnio z konieczności na tej pozycji występował nominalny środkowy obrońca, Gastón Álvarez.

Obrońca to wychowanek OGC Nice. W swojej karierze grał też dla Aston Villi, a od sierpnia 2017 roku występuje na Stade Vélodrome.

28-latek w poprzednim sezonie rozegrał łącznie 13 meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy