OFICJALNIE: Luciano Narsingh zagra w Ekstraklasie

OFICJALNIE: Luciano Narsingh zagra w Ekstraklasie fot. Pixathlon / SIPA / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Miedź Legnica

Luciano Narsingh będzie występował w Miedzi Legnica.

Luciano Narsingh podpisał z Miedzią Legnica kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

31-letni skrzydłowy to mocne nazwisko jak na warunki Ekstraklasy. Na przestrzeni lat Narsingh występował w Heerenveen, PSV Eindhoven, Swansea City, Feyenoordzie, Twente oraz Sydney FC. Łącznie rozegrał 218 meczów w Eredivisie, notując w nich 38 trafień i 62 asysty. Z PSV dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrza Holandii. W obu tych sezonach (2014/2015 i 2015/2016) pełnił ważną rolę w zespole z Eindhoven.

Narsingh jest również dziewiętnastokrotnym reprezentantem Holandii. W tych meczach strzelił cztery gole.

Ostatnie miesiące 31-letni zawodnik spędził w Sydney z FC, z którym wygasła mu umowa, co oznacza, że do Miedzi przenosi się na zasadzie wolnego transferu.

- Szukaliśmy doświadczonego i ogranego zawodnika o określonych umiejętnościach. Nadarzyła się okazja, by sprowadzić Luciano i z niej skorzystaliśmy. Zdajemy sobie sprawę, że być może będziemy musieli trochę poczekać aż wejdzie na swój najwyższy poziom. Ale wierzymy, że będzie dla nas wzmocnieniem. Jest dynamicznym skrzydłowym, dobrze gra jeden na jeden. Ma bardzo dobrą przeszłość i chcielibyśmy, by przynajmniej w jakimś stopniu nawiązał do swojej gry z ligi holenderskiej - powiedział trener Miedzi Wojciech Łobodziński.

Legniczanie rozpoczęli sezon 2022/2023 Ekstraklasy od remisu z Radomiakiem Radom 1:1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy