OFICJALNIE: Mark Mampassi z Ukraińca stał się Rosjaninem

2022-02-22 12:09:17; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Mark Mampassi z Ukraińca stał się Rosjaninem Fot. Szachtar Donieck
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Transfery.info

Mark Mampassi przybył do Lokomotiwu Moskwa jako Ukrainiec, nie deklarując chęci zmiany obywatelstwa. Tymczasem teraz widnieje na oficjalnych stronach internetowych rosyjskiej Priemjer-Ligi oraz klubu jako obywatel Rosji.

17 grudnia „Kolejarze” ogłosili transfer stopera związanego z akademią młodzieżową Szachtara Donieck. W tym samym czasie na stronie internetowej moskiewskiej ekipy pojawił się profil zawodnika, na którym mogliśmy ujrzeć flagę Ukrainy i informację o tym, że jest on Ukraińcem.

Dwa miesiące później „Sport-Express” opublikował wywiad z 18-latkiem, w którym zapytano go to, czy warunkiem transferu było przyjęcie rosyjskiego obywatelstwa, a także czy stara się w ogóle o tamtejszy paszport. Na oba pytania odpowiedział przecząco.

Teraz, dzień po uznaniu przez Rosję niepodległości Donbaskiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej, co na świecie zostało odebrane jako początek wojny z Ukrainą, niespodziewanie na stronie internetowej Mark Mampassi nie jest już Ukraińcem, a Rosjaninem. Identyczna informacja widnieje w oficjalnym serwisie internetowym Priemjer-Ligi.

Zmiana jest najprawdopodobniej podyktowana wprowadzonym limitem obcokrajowców w Rosji.

Piłkarz mierzący 185 centymetrów wzrostu to reprezentant Ukrainy U-19, który w barwach FK Mariupol rozegrał 22 spotkania.

Do wyboru w kwestii kadry jako senior będzie miał też Demokratyczną Republikę Konga.


Mark Mampassi [stan na 17.12.2021 roku]


Mark Mampassi [stan na 22.02.2022 roku]