OFICJALNIE: Największy transfer AS Monaco od 2018 roku

OFICJALNIE: Największy transfer AS Monaco od 2018 roku
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS Monaco

AS Monaco potwierdziło wzmocnienie środka pola. Z Juventusu przybył Denis Zakaria.

„Czerwono-Biali w ostatnich dniach intensywnie pracowali nad pozyskaniem etatowego reprezentanta Szwajcarii. W końcu „Stara Dama” zgodziła się na jego sprzedaż.

Włosi walczyli przede wszystkim o możliwość ponownego zakontraktowania piłkarza w przyszłości na mocy klauzuli odsprzedaży i osiągnęli cel.

Kwota transferu to 20 milionów euro, co oznacza, że mamy do czynienia z największym zakupem w wykonaniu AS Monaco od 2018 roku.

Denis Zakaria z nowym pracodawcą związał się na pięć sezonów, czyli do połowy 2028 roku. Zagra w koszulce z numerem 6.

Tak jak często to bywa, po powrocie z wypożyczenia gracz przestał być potrzebny. Inna sprawa, że Juventus nie weźmie udziału w europejskich pucharach, więc nie jest mu potrzebna zbyt rozbudowana kadra.

Zakaria w trakcie pobytu w Chelsea pokazywał się z dobrej strony. Do wykupu jednak nie doszło.

26-latek na swoim koncie ma 49 występów w kadrze Szwajcarii, z którą dotarł do 1/8 finału podczas Mistrzostw Świata 2022.

Przed nim do zespołu prowadzonego przez Adiego Hüttera dołączyli Philipp Köhn oraz Mohammed Salisu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy