OFICJALNIE: Neil Warnock rozstaje się z Huddersfield Town

2023-09-18 17:59:45; Aktualizacja: 9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Neil Warnock rozstaje się z Huddersfield Town Fot. LD Media UK / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Huddersfield Town FC

Neil Warnock w przyszłym tygodniu opuści stanowisko szkoleniowca Huddersfield Town.

74-latek po raz ostatni poprowadzi „The Terriers” w najbliższą środę w domowym spotkaniu ze Stoke City. Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie jego następcą.

Po sześciu meczach obecnego sezonu Championship Huddersfield Town ma na koncie dwa zwycięstwa, remis i trzy porażki. Oba wygrane spotkania miały miejsce w dwóch ostatnich kolejkach. Z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje dopiero 17. miejsce w tabeli.

Neil Warnock pracuje w Anglii jako szkoleniowiec od 1980 roku. Prowadził w tym czasie 16 różnych drużyn. Na poziomie Premier League trenował kolejno Sheffield United, Queens Park Rangers, Crystal Palace i Cardiff City.

W lutym bieżącego roku został zatrudniony przez Huddersfield Town, dziesięć miesięcy po ogłoszeniu przejścia na emeryturę i zapewnił tej drużynie utrzymanie na drugim poziomie rozgrywkowym. Wcześniej prowadził już ją w latach 1993-1995.

W gronie zawodników „The Terriers” znajduje się środkowy obrońca Michał Helik, który wystąpił siedem razy w reprezentacji Polski za kadencji Paulo Sousy i znalazł się wśród powołanych na EURO 2020.