OFICJALNIE: Pierwsza kobieta zatrudniona jako trener młodzieżowej drużyny klubu z Premier League

OFICJALNIE: Pierwsza kobieta zatrudniona jako trener młodzieżowej drużyny klubu z Premier League fot. Karl Nesh / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Brentford FC

Lydia Bedford została ogłoszona nowym trenerem drużyny Brentford do lat 18.

Stała się tym samym pierwszą kobietą prowadzącą młodzieżową drużynę klubu z Premier League. Jej asystentem mianowano Jona-Paula Pittmana, dotychczasowego członka sztabu szkoleniowego Forest Green Rovers.

35-latka w 2008 roku rozpoczęła karierę trenerską, a od 2019 roku posiada licencję UEFA Pro. Od 2021 roku samodzielnie prowadziła żeński zespół Leicester City. Była wówczas najmłodszą trenerką w Women's Super League. Udało jej się uniknąć degradacji, jednak została zwolniona po serii słabych wyników w listopadzie kolejnego roku. Następnie została asystentką trenera kobiecej drużyny Arsenalu.

Inne kobiety pracujące obecnie w męskich drużynach angielskich klubów to Manisha Tailor w sztabie szkoleniowym Queens Park Rangers oraz Hannah Dingley, od 2019 roku kierująca akademią Forest Green Rovers.

Drużyna Brentford do lat 18 aktualnie rywalizuje w South East Youth Alliance League. Od przyszłego sezonu przeniesie się do Robert Rowan Performance Center – głównego ośrodka treningowego klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy