OFICJALNIE: Pierwsze dwa wzmocnienia SV Darmstadt po awansie do Bundesligi

OFICJALNIE: Pierwsze dwa wzmocnienia SV Darmstadt po awansie do Bundesligi
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: SV Darmstadt 98

Andreas Müller i Fabian Nürnberger to pierwsze letnie wzmocnienia SV Darmstadt 98 - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Ekipa Merck-Stadion am Böllenfalltor zazna smaku rywalizacji w niemieckiej elicie po raz pierwszy od sześciu lat. Pod wodzą Torstena Lieberknechta zajęła ona na zapleczu Bundesligi drugie miejsce, premiowane bezpośrednim awansem na najwyższy szczebel.

Świętowanie zaczęło się już na kolejkę przed zakończeniem zmagań, co pozwoliło zarządowi na sprawniejsze działanie na rynku transferowym. W pierwszej kolejności działacze skupili się na zakontraktowaniu zawodników, którym kończą się kontrakty w innych klubach.

Tak też przyszły beniaminek zdecydował się na nawiązanie współpracy z młodymi graczami środka pola, którzy także dotychczas rywalizowali w 2. Bundeslidze - Andreasem Müllerem i Fabianem Nürnbergerem.

Müller to 22-latek odpowiadający w głównej mierze za aspekty defensywne. Dotychczas rozkwitał w Magdeburgu. Od lutego nie pojawiał się na boisku wskutek zerwania więzozrostu. Kontuzję leczy do dziś.

Wychowanek Hoffenheimu rozegrał w kampanii 2022/2023 20 spotkań, okraszonych jednym trafieniem.

Równocześnie zespół Darmstadt zasilił o rok starszy kolega z 1. FC Nürnberg. Fabian Nürnberger, w porównaniu do Müllera, częściej angażuje się w ofensywie.

U dotychczasowego pracodawcy spędził cztery sezony. W niedawno zakończonym dołożył swoją cegiełkę do bezpiecznego utrzymania się w lidze.

Jego bilans za miniony rok to bramka i dwie asysty w 27 występach.

Obaj podpisali umowę na okres trzech lat, czyli do końca sezonu 2025/2026.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy