OFICJALNIE: Raków Częstochowa z licencją na grę w europejskich pucharach

OFICJALNIE: Raków Częstochowa z licencją na grę w europejskich pucharach
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Raków Częstochowa

Raków Częstochowa otrzymała licencję na grę w przyszłym sezonie w Ekstraklasie oraz europejskich pucharach.

Zwycięzca poniedziałkowego finału Pucharu Polski (wygrana z Lechem Poznań - 3:1) i aktualny lider Ekstraklasy na trzy kolejki przed końcem sezonu wypełnił wszystkie niezbędne warunki do otrzymania pozwolenia do kontynuowania rywalizacji w krajowej elicie oraz gry w europejskich pucharach.

Komisja do spraw Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła pozytywnie wniosek przedstawiony przez działaczy „Czerwono-Niebieskich” i nie dopatrzyła się w nim żadnych nieścisłości wymagających wprowadzenie nadzoru nad funkcjonowaniem zespołu, który nie dysponuje mimo wszystko obiektem spełniającym wszystkie standardy.

Władze Rakowa Częstochowa zdają sobie z tego sprawę, ale jednocześnie liczą na to, że ich domowy stadion zostanie dopuszczony do gry przynajmniej w początkowej fazie eliminacyjnej Ligi Mistrzów lub Ligi Konferencji Europy.

- W chwili obecnej trwa weryfikacja stadionu przy ul. Limanowskiego 83 pod kątem spełnienia wymogów do gry w europejskich pucharach. Po wydaniu decyzji przez odpowiednie organy UEFA dowiemy się, mecze której fazy eliminacji będziemy mogli rozegrać w Częstochowie - powiedział Wojciech Cygan, przewodniczący Rady Nadzorczej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy