OFICJALNIE: Rareș Ilie w OGC Nice. Wyrównany rekord sprzedażowy

OFICJALNIE: Rareș Ilie w OGC Nice. Wyrównany rekord sprzedażowy
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: OGC Nice

OGC Nice pozyskało w ostatnich godzinach utalentowanego skrzydłowego Rareșa Ilię.

Ekipa OGC Nice zakończyła poprzedni sezon na solidnym piątym miejscu. Wydaje się, że w następnych rozgrywkach apetyty tak działaczy, jak i kibiców będą sięgały walki o podium.

W klubie doszło zresztą do niemałych roszad na ławce trenerskiej, bo z posadą pożegnał się Christophe Galtier. 55-latek postanowił przystać na propozycję przenosin do Paris Saint-Germain, a jego miejsce zajął Lucien Favre.

Szwajcarski szkoleniowiec domaga się wzmocnień, a jedno z nich dostał w niedzielę. Prowadzony przez niego zespół zasilił bowiem utalentowany Rareş Ilie.

19-latek przenosi się do OGC Nice z Rapidu Bukareszt w ramach transferu definitywnego. Szczegóły parafowanego przez niego kontraktu nie zostały jednak podane do wiadomości publicznej.

Jeśli chodzi natomiast o kwotę transakcji, to ta wyniosła pięć milionów euro, co czyni Rareşa Ilię najdroższym zawodnikiem w historii klubu. Za taką samą sumę w przeszłości sprzedany został Cristian Săpunaru.

Skrzydłowy, który może grać też w środku pola, rozegrał w poprzednim sezonie 38 meczów. W tym czasie strzelił sześć goli, a ponadto zanotował także dziesięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy