OFICJALNIE: Sassuolo sprowadziło napastnika. Następca Gianluki Scamakki?!

OFICJALNIE: Sassuolo sprowadziło napastnika. Następca Gianluki Scamakki?! fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sassuolo Calcio

Sassuolo Calcio poinformowało o zakontraktowaniu Agustína Álvareza, tym samym rozpoczynając letnie okno transferowe.

Od pewnego czasu trwają rozmowy z Paris Saint-Germain odnośnie warunków sprzedaży podstawowego napastnika „Neroverdich”, a we Francji panuje duży optymizm w tej sprawie. Mając to na uwadze, klub powoli przygotowuje się na odejście zawodnika.

Pozyskany 21-latek mierzy 180 centymetrów wzrostu, ma już na swoim koncie cztery występy w seniorskiej reprezentacji Urugwaju, a w koszulce Peñarolu rozegrał blisko 100 spotkań.

Urugwajczyk to król strzelców Copa Sudamericana z 2021 roku. Wówczas wybiegał na boiska 14 razy i strzelił 10 goli. We Włoszech wierzą, że atakujący przystosuje się do gry na tamtejszych boiskach.

Piłkarz, za którego zapłacono 12 milionów euro, podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2027 roku.

To pierwszy nabytek drużyny przed sezonem 2022/2023.

Gianluca Scamacca jest oczywiście nieco innym typem napastnika, o wiele lepiej zbudowanym. Sztab szkoleniowy może jednak w przyszłej kampanii dokonać zmiany w ustawieniu, aby w jeszcze większym stopniu oprzeć grę w ataku na kompaktowych zawodnikach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji” Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy