OFICJALNIE: Sassuolo sprowadziło napastnika. Następca Gianluki Scamakki?!

OFICJALNIE: Sassuolo sprowadziło napastnika. Następca Gianluki Scamakki?! fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sassuolo Calcio

Sassuolo Calcio poinformowało o zakontraktowaniu Agustína Álvareza, tym samym rozpoczynając letnie okno transferowe.

Od pewnego czasu trwają rozmowy z Paris Saint-Germain odnośnie warunków sprzedaży podstawowego napastnika „Neroverdich”, a we Francji panuje duży optymizm w tej sprawie. Mając to na uwadze, klub powoli przygotowuje się na odejście zawodnika.

Pozyskany 21-latek mierzy 180 centymetrów wzrostu, ma już na swoim koncie cztery występy w seniorskiej reprezentacji Urugwaju, a w koszulce Peñarolu rozegrał blisko 100 spotkań.

Urugwajczyk to król strzelców Copa Sudamericana z 2021 roku. Wówczas wybiegał na boiska 14 razy i strzelił 10 goli. We Włoszech wierzą, że atakujący przystosuje się do gry na tamtejszych boiskach.

Piłkarz, za którego zapłacono 12 milionów euro, podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2027 roku.

To pierwszy nabytek drużyny przed sezonem 2022/2023.

Gianluca Scamacca jest oczywiście nieco innym typem napastnika, o wiele lepiej zbudowanym. Sztab szkoleniowy może jednak w przyszłej kampanii dokonać zmiany w ustawieniu, aby w jeszcze większym stopniu oprzeć grę w ataku na kompaktowych zawodnikach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy