OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi drugi mecz podczas EURO 2024

2024-06-27 16:58:43; Aktualizacja: 2 dni temu
OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi drugi mecz podczas EURO 2024 Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Szymon Marciniak będzie głównym arbitrem spotkania 1/8 finału EURO 2024 Szwajcaria – Włochy, które odbędzie się w sobotę 29 czerwca o 18:00 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Na liniach bocznych boiska 43-latka z Płocka wspomogą Tomasz Listkiewicz i Adam Kupsik. W roli sędziego technicznego zobaczymy Facundo Tello z Argentyny. Za system VAR odpowiadać zaś będą Tomasz Kwiatkowski, Bartosz Frankowski i Niemiec Bastian Dankert.

Podczas rozgrywanego na niemieckich boiskach turnieju Szymon Marciniak sędziował już rywalizację Belgia – Rumunia na zakończenie drugiej kolejki fazy grupowej. Upomniał wówczas żółtą kartką Dodiego Lukebakio w 35. minucie, a po przerwie Nicușora Bancu i Mariusa Marina. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Czerwonych Diabłów” 2:0 po trafieniach Youriego Tielemansa i Kevina De Bruyne.

Drugi z sobotnich meczów 1/8 finału EURO 2024, w którym Dania zmierzy się z gospodarzem turnieju na Signal Iduna Park w Dortmundzie o godzinie 21:00, poprowadzi 39-letni Anglik Michael Oliver. Jego asystentami będą Stuart Burt i Daniel Cook, a sędzią technicznym Irfan Peljto z Bośni i Hercegowiny. System VAR obsłużą Stuart Attwell i David Coote oraz Włoch Massimiliano Irrati.

Arbiter, którego od 2010 roku możemy oglądać na boiskach Premier League, w fazie grupowej sędziował już spotkania Hiszpania – Chorwacja i Słowacja – Ukraina.