OFICJALNIE: Władze Cracovii zdecydowały w sprawie trenera

2024-05-23 08:16:06; Aktualizacja: 2 miesiące temu
OFICJALNIE: Władze Cracovii zdecydowały w sprawie trenera Fot. Dziurek / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Cracovia

To już potwierdzone - szefostwo Cracovii zdecydowało się pozostawić przy pracy z pierwszym zespołem Dawida Kroczka.

W środę na profilach Cracovii w mediach społecznościowych pojawiło się krótkie wideo z podpisem: „Kolejny kroczek do przodu”. Od początku wydawało się, że to zapowiedź ukazania się informacji o dalszej pracy Dawida Kroczka z pierwszym zespołem. Co prawda do końca dnia nie doczekaliśmy się na konkretny komunikat, ale ten pojawił się w czwartek.

Trener podpisał nową umowę z klubem, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku. Zawarto w niej opcję przedłużenia.

- Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia, mimo że trener miał też oferty z innych klubów. Decyzja ta była poparta analizą i uznaliśmy to za najlepsze rozwiązanie. Życzę mu powodzenia - powiedział prezes Cracovii Mateusz Dróżdż.

35-letni Kroczek, który pierwotnie przybył do klubu, by prowadzić reaktywowaną drużynę rezerw, objął jej pierwszą ekipę w kwietniu, kiedy to władze „Pasów” zdecydowały się zakończyć współpracę z Jackiem Zielińskim. Zespół rozegrał do tej pory pod wodzą młodego trenera sześć meczów, notując trzy zwycięstwa, remis i dwie porażki.

W pokonanym polu pozostawił nie byle kogo, bo Jagiellonię Białystok, Górnika Zabrze oraz Raków Częstochowa. Tego drugiego krakowianie rozgromili 5:0.

Na kolejkę przed końcem sezonu z dorobkiem 39 punktów zajmują oni 12. miejsce w tabeli i są już pewni utrzymania w rodzimej elicie. W niej w sobotę zmierzą się na wyjeździe z Ruchem Chorzów.

Media łączyły z Cracovią kilku trenerów. W marcu Maciej Kmita ze Sportowefakty.wp.pl zasugerował, że pracę w niej podejmie Dawid Szulczek. Ten faktycznie odejdzie latem z Warty Poznań, ale jak się ostatecznie okazało, w Krakowie nie wyląduje. Przynajmniej na razie.