OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Dušana Tadicia

OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Dušana Tadicia
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ajax

To już przesądzone - Dušan Tadić będzie dalej występował w Ajaksie.

Serbski skrzydłowy związał się z mistrzem Holandii kontraktem ważnym do 30 czerwca 2023 roku. Umowa przedłuża więc współpracę między stronami o 12 miesięcy.

Mało tego, 30-latek doszedł do porozumienia z amsterdamskim klubem w sprawie pracy w nim już po zawieszeniu butów na kołku. Szczegóły będą jeszcze ustalane, ale Tadić może zostać w Ajaksie jako trener przynajmniej do 2026 roku.

Z jednej strony Serb zapowiadał, że dalej będzie grał w Amsterdamie. - Frenkie de Jong już na pewno opuści Ajax. Spróbuję jednak przekonać innych chłopaków, żeby zostali. Wspólnie możemy przeżyć jeszcze wiele pięknych wieczorów. Ja na pewno zostanę na kolejny sezon - mówił. Z drugiej jednak - już w trakcie znakomitych dla niego rozgrywek 2018/2019 łączono go z innymi klubami. Najpierw miał znajdować się na celowniku Bayernu, a potem był kuszony przez Dalian Yifang, które oferowało mu 14 milionów euro rocznie. Tadić dotrzymał jednak słowa. 


Serb trafił do Ajaksu w 2018 roku z Southampton. W poprzednim sezonie rozegrał 56 spotkań w jego barwach. Strzelił 38 goli i zanotował 24 asysty.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy