OFICJALNIE: Zakaz imprez masowych w Polsce | Mecze Ekstraklasy bez publiczności

OFICJALNIE: Zakaz imprez masowych w Polsce | Mecze Ekstraklasy bez publiczności
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Premier RP | Ekstraklasa

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa w Europie podjęto decyzję o zakazie organizacji imprez masowych w Polsce. Zaraz potem pojawił się komunikat Ekstraklasy.

- Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których szczegółowa definicja znajduje się w ustawie - powiedział Morawiecki.

Oznacza to między innymi, że mecze reprezentacji Polski przeciwko Ukrainie i Finlandii odbędą się bez udziału kibiców.

Ekstraklasa tymczasem wydała dodatkowe oświadczenie o rozgrywaniu spotkań ligowych bez udziału kibiców.

- W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - powiedział prezes Ekstraklasy, Marcin Animucki.

***

Do tej pory w Polsce odnotowano 18 przypadków zarażenia koronawirusem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy