OFICJALNIE: Zakaz imprez masowych w Polsce | Mecze Ekstraklasy bez publiczności

OFICJALNIE: Zakaz imprez masowych w Polsce | Mecze Ekstraklasy bez publiczności
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Premier RP | Ekstraklasa

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa w Europie podjęto decyzję o zakazie organizacji imprez masowych w Polsce. Zaraz potem pojawił się komunikat Ekstraklasy.

- Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których szczegółowa definicja znajduje się w ustawie - powiedział Morawiecki.

Oznacza to między innymi, że mecze reprezentacji Polski przeciwko Ukrainie i Finlandii odbędą się bez udziału kibiców.

Ekstraklasa tymczasem wydała dodatkowe oświadczenie o rozgrywaniu spotkań ligowych bez udziału kibiców.

- W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów - powiedział prezes Ekstraklasy, Marcin Animucki.

***

Do tej pory w Polsce odnotowano 18 przypadków zarażenia koronawirusem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy