Olympique Marsylia sięga do kieszeni. Wewnętrzny transfer w Ligue 1
2025-06-30 23:54:27; Aktualizacja: 5 miesięcy temu
Olympique Marsylia finalizuje transakcję z udziałem Facundo Mediny z RC Lens - przekazało „L'Équipe”.
Siedmiokrotny reprezentant Argentyny wyrósł na przestrzeni lat na wyróżniającego się defensora w strukturach Ligue 1. Nie przerodziło się to jednak w zaliczenie przeprowadzki do silniejszego europejskiego zespołu.
W najbliższym czasie ulegnie to jednak zmianie, ponieważ pełne porozumienie w kwestii realizacji transferu z jego udziałem wypracowało Olympique Marsylia.
Uczestnik nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów ustalił już jakiś czas temu warunki współpracy z Facundo Mediną na mocy kontraktu, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2030 roku.Popularne
Problem stanowiły jednak oczekiwania RC Lens, które nie zamierzało sprzedać za bezcen jednego z kluczowych piłkarzy.
Koniec końców oba zespoły musiały pójść na pewne ustępstwa, co doprowadziło do zamknięcia negocjacji na kwocie 20 milionów euro podstawy i dwoma milionami zawartymi w formie dodatków, o czym poinformowało „L'Équipe”.
W najbliższym czasie należy spodziewać się przejścia testów medycznych przez 26-latka i następnie dopięcia operacji.
Medina dołączył do RC Lens z CA Talleres za 3,5 miliona euro latem 2020 roku.
Od tego czasu wystąpił w 165 meczach dla francuskiego zespołu, dla którego zdobył osiem bramek i zaliczył 10 asyst.










![Jamie Vardy wciąż to ma! Dublet Anglika w starciu z drużyną Łukasza Skorupskiego [WIDEO]](img/photos/113201/170x113/vardy.jpg)







![Jamie Vardy wciąż to ma! Dublet Anglika w starciu z drużyną Łukasza Skorupskiego [WIDEO]](img/photos/113201/90x60/vardy.jpg)








![Tak wykończył akcję najdroższy piłkarz w historii Ekstraklasy [WIDEO]. Legia Warszawa nadal bez przełamania](img/photos/113200/170x113/rajovic.jpg)




