On zasłużył na zaufanie Michała Probierza. Takiego meczu bardzo potrzebował

2024-10-15 23:10:12; Aktualizacja: 9 godzin temu
On zasłużył na zaufanie Michała Probierza. Takiego meczu bardzo potrzebował Fot. fotopyk
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski po emocjonującym meczu zremisowała z Chorwacją. Bardzo dobrą zmianę już w pierwszej połowie dał Kamil Piątkowski.

Reprezentanci Polski zakończą październikowe zgrupowanie w mieszanych nastrojach. W pierwszym meczu w pełni zasłużenie przegrali z Portugalią. Mecz z Chorwacją był znacznie trudniejszy do oceny.

„Biało-Czerwoni” rozpoczęli bardzo dobrze i już w piątej minucie prowadzili po golu Piotra Zielińskiego. W następnych minutach dali jednak zepchnąć się przez rywala. Formacja defensywa zestawiona przez Michała Probierza popełniła szereg fatalnych błędów. Rywale to wykorzystali i zdobyli trzy gole.

Na antybohatera pierwszej połowy wyrósł z pewnością Paweł Dawidowicz. Na domiar złego tuż przed zmianą stron opuścił boisko z powodu urazu. Zastąpił go Kamil Piątkowski.

24-latek z Jasła nie stawił się raczej na zgrupowaniu, emanując pewnością siebie. Michał Probierz powoływał go już wcześniej, lecz dotąd nie posłał go na boisko. W dodatku na październikowe zgrupowanie przyjeżdżał po dwóch bolesnych porażkach, których doznał w barwach Red Bulla Salzburg - 0:4 ze Stade Brestois 29 w Lidze Mistrzów i 0:5 ze Sturmem Graz w austriackiej Bundeslidze.

Piątkowski dał jednak naprawdę dobrą zmianę. Nie popełnił żadnego rażącego błędu, notując kilka udanych interwencji. Jego postawa została doceniona.

„Dobrze, że Piątkowski wszedł za Dawidowicza, bo przynajmniej nie ma gadki, że »najlepsi zawsze ci, co nie grali«. Piątkowski wstał z ławki i udowodnił, że jest lepszy właśnie dlatego, że zagrał”;

„Kamil Piątkowski i Sebastian Walukiewicz muszą być wysoko w hierarchii (albo obaj powinni grać, albo jeden z nich obok Bendarka i Kiwiora)”;

„Piątkowski już zrobił więcej w obronie niż Dawidowicz przez ostatnie 3 zgrupowania” - czytamy w komentarzach na platformie X.