Overmars: Moją największą dumą jest transfer Milika

Overmars: Moją największą dumą jest transfer Milika fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: Voetbal International

Postawa Arkadiusza Milika została pochwalona przez Marca Overmarsa, dyrektora sportowego Ajaksu. 46-latek sprowadził Polaka do Amsterdamu latem 2014 roku. Wówczas postrzegano ten ruch jako ogromną niespodziankę.

25-letni napastnik doskonale wykorzystał czas spędzony na wypożyczeniu w Ajaksie, co zaprocentowało transferem definitywnym. Przez dwa sezony 47-krotny reprezentant Polski zdołał rozegrać 75 spotkań, w których 47 razy wpisał się na listę strzelców, a dodatkowo zanotował 21 asyst.

W sierpniu 2016 roku po Arkadiusza Milika zgłosiło się Napoli, które na jego angaż wyłożyło 32 miliony euro. Nic więc dziwnego, że Marc Overmars do dzisiaj miło wspomina zawodnika urodzonego w Tychach, którego stawia poniekąd jako wzór polityki transferowej „Synów Bogów”.

– Przez cały czas szukamy graczy, którzy mogą wzmocnić nasz zespół. Każdy dostrzega i docenia piłkarza, który zdobędzie 30 bramek. Wtedy mówią, że świetnie się rozwinął. W tym wszystkim chodzi jednak o coś zupełnie innego: spojrzenie na gracza z odmiennej perspektywy. Ponadto trzeba mieć też dobry timing. De Jong i André Onana to dobre przykłady, ale moją największą dumną jest transfer Arkadiusza Milika – powiedział w rozmowie z „Voetbal International”. 

– Sprowadziliśmy napastnika z ławki rezerwowych Augsburga do pierwszej drużyny Ajaksu. Niewiele osób miałoby odwagę na taki krok. On wykonywał tutaj znakomitą pracę. Miał imponującą umiejętność zdobywania bramek, ale przede wszystkim dążył do bycia lepszym piłkarzem. Zanotował duży postęp, dlatego zdecydowaliśmy się go wykupić z Bayeru Leverkusen za 2,5 miliona euro. To była dla nas świetna transakcja. Arka zawsze charakteryzowała wewnętrzna motywacja. Tak jest po dziś dzień. Wystarczy spojrzeć, w którym miejscu się obecnie znajduje. Dwa razy zerwał więzadła, ale nie przestał walczyć i wciąż jest ważną częścią Napoli – dodał. 

Milik w obecnym sezonie w koszulce „Błękitnych” rozegrał 45 spotkań, w których strzelił 20 goli i zanotował pięć asyst. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy