Paweł Bochniewicz zabrał głos w sprawie swojego projektu na YouTubie
2024-12-16 10:21:42; Aktualizacja: 14 godzin temuPaweł Bochniewicz chce publikować na platformie YouTube filmy z przebiegu jego rekonwalescencji po tym, jak drugi raz w karierze zerwał więzadła krzyżowe. O niezwykłym projekcie 28-latek porozmawiał z portalem Weszlo.com.
Z jednej strony przygoda Pawła Bochniewicza w Holandii jest naprawdę udana, bo w barwach sc Heerenveen zanotował już w sumie 116 występów, z czego wiele z opaską kapitana na ramieniu, i uchodzi za filar defensywy tego zespołu.
W Holandii 28-latek ma jednak ogromnego pecha do kontuzji. Ze względu na zerwanie więzadeł krzyżowych były stoper Górnika Zabrze stracił już cały sezon 2021/2022, a pod koniec listopada w meczu z RKC Waalwijk ta koszmarna kontuzja przydarzyła mu się drugi raz i w tej kampanii już nie pojawi się na boisku.
Trzykrotny reprezentant Polski się jednak nie poddaje - w niedzielę świat obiegła informacja, że na swoim kanale na platformie Youtube będzie on relacjonował to, jak przebiega jego rekonwalescencja. Pierwszy odcinek tego projektu pojawi się już 29 grudnia.Popularne
W rozmowie z portalem Weszlo.com Bochniewicz wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na coś takiego.
- Kiedy pierwszy raz zerwałem więzadło krzyżowe, oglądałem materiał Héctora Bellerína, który podzielił się kulisami powrotu do zdrowia. Za granicą niektórzy piłkarze to robili, ale nie z Polski. Kiedy już wiedziałem, że z kolanem jest źle, szukałem o tym informacji na Youtubie. Nic nie znalazłem. Dlatego stwierdziłem: dobra, robię to. Zacząłem nagrywać rozmowy z lekarzami czy z rodziną, jeździłem do Poznania, żeby sprawdzać swój stan i mieć inną opinię, co też rejestrowałem. Aż wreszcie gdy padła ostateczna diagnoza, poszukałem profesjonalnej firmy, która mogłaby realizować filmy - powiedział środkowy obrońca.
Dla Bochniewicza bardzo ważna jest też wartość edukacyjna jego projektu.
- No i jeszcze jedna sprawa: kiedy pierwszy raz zerwałem ACL-a i wróciłem do gry, wiele osób pisało do mnie, jak się rehabilitować i co powinni robić. Dlatego uznałem, że pokazanie mojej drogi może być fajne ze względu na merytoryczną warstwę. W materiałach będą wypowiadać się doktorzy, fizjoterapeuci, osteopaci, trenerzy od motoryki i psycholog. Chciałbym, żeby ktoś mógł się tym zasugerować, wyciągnąć coś dla siebie. Ale też nie będę ukrywał faktów i pokażę, jak wygląda ta gorsza strona powrotu. Prawdopodobnie czasami będę miał słabszy humor na vlogach, a z kolei inne mogą być śmieszne - opowiada 28-latek.