Perin jednak trafi do Benfiki?!

Perin jednak trafi do Benfiki?! fot. Juventus FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: A Bola

SL Benfica ponownie rozważa transfer Mattii Perina, informuje portugalska „A Bola”.

Latem Juventus doszedł do porozumienia z Portugalczykami i z tytułu operacji miał uzyskać łącznie 15 milionów euro. Wówczas niespodziewanie golkiper oblał testy medyczne, dlatego „Orły” postanowiły renegocjować umowę i starały się doprowadzić do wypożyczenia z opcją kupna. Na to nie zgodzili się jednak turyńczycy. Następnie 27-latka łączono m.in. z Aston Villą czy Milanem, lecz koniec końców sezon rozpoczął on na Allianz Stadium.

Pod koniec września całą sytuację postanowił wyjaśnić Luís Filipe Vieira, prezes Benfiki, który przyznał, że fiasko transferowe było bolesnym przeżyciem nie tylko dla zawodnika, ale również dla działaczy pilotujących całą operację. Już wtedy zaznaczył on, że z uwagi na problemy zdrowotne Mattii Perina, transfer w styczniu jest mało realny.

Tymczasem, jak donosi „A Bola”, bramkarz wznowił treningi i nic nie stoi już na przeszkodzie, by doprowadzić transakcję do końca. W efekcie lizbończycy za kilka tygodni mają ponowić starania o 27-latka, oferując za niego 15 milionów euro, a dodatkowo kartę zawodniczą João Ferreiry.

Można zatem uznać, że „Orły” próbują odbudować nadszarpnięte relacje ze „Starą Damą”, a pierwszym krokiem w tym kierunku może być prezent w postaci 18-letniego prawego defensora, który w bieżącym sezonie występuje w zespole młodzieżowym.

Perin do Juventusu dołączył latem 2018 roku, lecz z uwagi na problemy zdrowotne, a także rywalizację z Wojciechem Szczęsnym, przez ten czas zdołał rozegrać tylko dziewięć spotkań. Obecnie, po powrocie Gianluigiego Buffona, jest on dopiero trzecim wyborem Maurizio Sarriego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy