Polacy się rozluźnili. Mołdawia skraca dystans

Polacy się rozluźnili. Mołdawia skraca dystans fot. Shutterstock

Reprezentacja Polski po pierwszej połowie prowadziła z Mołdawią 2:0. Już na początku drugiej odsłony gry padła bramka dla gospodarzy i mamy wynik 1:2.

Ekipa Fernando Santosa skruszyła mur już w dwunastej minucie. Nieoczekiwanie do siatki trafił Arkadiusz Milik, który w kadrze gola nie strzelił od siedmiu miesięcy.

W 34. minucie prowadzenie na 2:0 podwyższył Robert Lewandowski. Bramka o tyle ważna, że numer 1500 w historii polskiej reprezentacji.

Nim pierwsza połowa dobiegła końca, biało-czerwoni mieli jeszcze kilka okazji. Dogodną szansę zmarnował między innymi „Lewy”.

Kiedy wydawało się, że Polacy mają już swój wynik, a po przerwie będziemy świadkami gradobicia, już w 48. minucie Mołdawia złapała z nami kontakt.

W tej sytuacji błąd popełnił Piotr Zieliński, tracąc futbolówkę na własnej połowie. Odebrał ją Ion Nicolăescu i płaskim strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Dla napastnika było to jedenaste trafienie, dzięki czemu zrównał się w klasyfikacji strzelców reprezentacji Mołdawii z Sergheiem Cleșcenco, obecnym selekcjonerem, który ma jednak na swoim koncie zdecydowanie więcej występów.