Potężny strzał Alexisa Mac Allistera i niezwykle ważne zwycięstwo Liverpoolu [WIDEO] fot. Viaplay
Źródło: Viaplay

Liverpool pokonał w meczu 31. kolejki Premier League Sheffield United 3:1. Pięknego gola strzelił Alexis Mac Allister.

Liverpool dość szczęśliwie objął prowadzenie w spotkaniu z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli ligi angielskiej Sheffield United. Kilkanaście minut po pierwszym gwizdku Ivo Grbić chciał wykopać piłkę z własnego pola karnego, ale nastrzelił Darwina Núñeza i wpadła ona do bramki.

Co los dał w pierwszej połowie, zabrał „The Reds” w drugiej. Po dośrodkowaniu w ich szesnastkę strzał oddał Gustavo Hamer, a futbolówka przed minięciem linii odbiła się jeszcze od 20-letniego Conora Bradleya. Samobój.

Gdy spotkanie powoli zbliżało się do końca, pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Alexis Mac Allister. Dla 25-letniego argentyńskiego pomocnika to czwarty gol w tym sezonie Premier League.

Na tym się nie skończyło. W 90. minucie wygraną gospodarzy przypieczętował Cody Gakpo. Holender strzałem głową wykończył dośrodkowanie Andrewa Robertsona.

Liverpool zwyciężył 3:1 i aktualnie ma na koncie 70 punktów w ligowej tabeli. Drugi Arsenal traci do niego dwa „oczka”, a trzeci Manchester City - trzy. Walka o tytuł mistrzowski będzie pasjonująca.

W następnej kolejce podopieczni Jürgena Kloppa zagrają z Manchesterem United.