POTWIERDZONE: Ostatni mundial Dariusza Szpakowskiego

POTWIERDZONE: Ostatni mundial Dariusza Szpakowskiego fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TVP Sport

Dariusz Szpakowski, który przez wiele długich lat komentował Mistrzostwa Świata w piłce nożnej już, teraz zapowiedział, że najbliższy mundial będzie jego ostatnim w karierze.

Już za kilka dni pierwszy gwizdek Mistrzostw Świata w Katarze. Te rozpoczną się w niedzielę od rywalizacji Kataru z Ekwadorem. Wielu zadaje sobie pytanie na temat dyspozycji drużyny gospodarzy.

Najbliższy mundial będzie szczególny, bo być może to ostatni tego typu turniej, w którym udział wezmą gwiazdy obecnej generacji piłkarskiej, czyli Cristiano Ronaldo oraz Lionel Messi.

Piłka nożna to jednak nie tylko zawodnicy, ale też cała otoczka, a w tym komentatorzy. Od wielu lat za tego typu oprawę odpowiadał Dariusz Szpakowski.

71-latek uda się również i do Kataru w roli przedstawiciela Telewizji Polskiej. Legenda już teraz zapowiada jednak, że to jego ostatnie Mistrzostwa Świata w niezwykle bogatej karierze.

- Mogę powiedzieć, że to będzie mój ostatni mundial. Ancelotti mówi, że jest jeszcze za młody na pracę z jakąś reprezentacją, ale ja o sobie tego nie powiem. Myślę, że to odpowiednia pora, by weszło młode i zdolne pokolenie, które da nam entuzjazm i wiarę w to, że poprowadzi Polaków do sukcesu - powiedział.

Dariusz Szpakowski karierę rozpoczynał w radiu, by następnie trafić do telewizji. Do TVP przeniósł się w 1983 roku i od tamtej pory po dziewięć razy komentował Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy. Najbliższy mundial będzie zatem dla niego jubileuszowy, bo dziesiąty.

71-latek, charakteryzujący się między innymi oryginalną barwą głosu, wielokrotnie komentował też Igrzyska Olimpijskie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy FC Barcelona zarzuca sieć na „nowego Neuera” FC Barcelona zarzuca sieć na „nowego Neuera”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy